^

iPady ze zwrotów taniej u Apple

Przemysław Marczyński

19 września 2010

 

 

iPadRefurbished.jpg

Muszę się przyznać. Zaczynam mieć słabość do iPada. To urządzenie zaczyna pomału zaprzątać mi głowę. Jak każdy poszukiwacz okazji szperam i wypytuję czy przypadkiem nie uda się kupić sprzętu taniej. Jeśli macie kogoś w Stanach Zjednoczonych i podobnie jak ja, zaczynacie niedomagać na iPadomanię, to warto wiedzieć, że Apple uruchomił program Refurbished dla iPada.

Sprzęt Refurbished to nic innego jak urządzenia, które nie spodobały się ich właścicielom i zwrócili je do sklepu (jeśli się mylę, proszę o sprostowanie w komentarzu). Ogólnie sprzęt jest teoretycznie używany, ale przechodzi przez serwis Apple, ma wymienione wszystkie wadliwe i zużyte części. Na dodatek pozbawieni zostaniemy kolorowego pudełka. Jedna ja bym się skusił, bo cena na każdym modelu tabletu Apple jest niższa o 50 dolarów. I tak, model 16GB (Wi-Fi) to wydatek 449 dolarów, 32GB (Wi-Fi) – 549 dolary, 64GB (Wi-Fi) – 649 dolary. Na razie na stronie sprzętu z odzysku nie widać modeli 3G.

Czyli co? Kupujemy?

iPady Refurbished – KLIKNIJ
Witryna tabletu iPad – KLIKNIJ

 

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Paweł Opydo

  Ogólnie polecam, sprzęt refubrished od Apple jest jak nowy.
  O ile dobrze pamiętam, to to są:
  – rzeczy ze zwrotów;
  – sprzęt z wymiany – komuś się zepsuło i dostał nowy, a ten, który zwrócił, jest odnawiany i sprzedawany ze zniżką;
  – sprzęt powystawowy;

 2. Paweł Orzech

  Ja poczekam na wersje 3G. Ale chyba na Allegro i tak są taniej.

 3. MACiek

  Jeżeli potrzebujesz modem 3G to polecam urządzenie firmy Huawei E5 sprzedawany np.: przez Erę (http://www.era.pl/pl/biznes/internet/huawei_e5), można również kupić na allegro. Kupiłem w Erze mimo, że należę do innej sieci. Modem nie ma fabrycznie Simlock-a. Korzystałam na urlopie w Chorwacji, kupiłem na miejscu kartę T-Mobile i miałem dostęp do netu na iPhone i dwóch MacBook-ach. Świetna sprawa 🙂