^

Cytaty na iPhone – zagłębie dobrych myśli + KONKURS

Przemysław Marczyński

20 czerwca 2010

cytaty.png

Osobiście strasznie lubię czytać krótkie myśli ludzi, którzy wiedzą dużo o życiu. Te myśli, zwane „złotymi” są dla mnie majstersztykiem intelektualnym z tego prostego faktu, że w jednym lub dwóch zdaniach potrafią zawrzeć prawdę, którą inni przelewają na stosach kart papieru. Dlatego z zainteresowaniem sięgnąłem po nową aplikację Cytaty na iPhone`a, która pomimo swojego krótkiego bytu, ma już wysoka pozycję w App Storowym rankingu.

cytaty2.PNG

Program w swoich zbiorach posiada ponad 3000 „mądrości”. Wśród nich słowa znanych pisarzy, naukowców, polityków, myślicieli. Po uruchomieniu przywita nas ekran „Cytat dnia”. Wszak dobrze jest zacząć dzień z dobrym słowem.

Cytaty posegregowane są w 50 kategorii, dzięki którym będziemy mogli przeczesać interesujące nas tematy. Wertując tak zasoby programu w prosty sposób wyślemy wskazany tekst e-mailem bądź SMSem. Wybierając przy myśli znaczek gwiazdki, stworzymy swoją prywatną listę Ulubionych fraz, do których będziemy mogli często wracać.

cytaty3.PNG

Jak często potrzebujecie dotrzeć do tekstu, który dobrze będzie wyglądał na kartce z życzeniami, zaproszeniu lub podziękowaniach. Ja nagminnie mam ten problem. Wówczas sięgam do książek ulubionych autorów, lub właśnie… przeczesuję sieć. Program Cytaty, to ciekawy zbiór myśli, które możemy wykorzystać do wspomnianych prze zemnie działań. Jest to także, dobra pożywka dla naszej wyposzczonego umysłu. Bo przecież „Dobre słowo, jest lekarstwem dla chorej duszy” (Menader).

Konkurs

Mam dla Was dwa kody na ten program do wykorzystania w amerykańskim App Store. Jeśli chcecie zdobyć jeden z nich wystarczy w komentarzu pozostawić swoją ulubioną myśl, która gdzieś się kołacze w Waszych głowach. Wśród odpowiedzi, rozlosuję dwóch laureatów w piątek wieczorem (26.06.2010). Czekam na Wasze komentarze. Powodzenia!

Wyniki

wynikicytaty.png

Kody na program Cytaty wędrują do:

1. Marucins

2. imaxrud

Gratuluję 😉

Cytaty w iTunes – KLIKNIJ
Cena aplikacji: 1,50 Euro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (13)
L

13 komentarzy

 1. Marucins

  „Życie jest za krótkie, żeby tracić je na dyskusje o życiu. Lepiej je przeżyć.”

 2. ganiu

  „Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” G. Orwell w „1984”

 3. pixdrzwi

  ’Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy byli sukcesu, kiedy się poddali.’ Thomas Edison

 4. Błażejos

  Genialne hasełko z jednego z filmów o wampirach:
  „Life sucks, and then You don’t die”.
  Idealne kiedy myślisz, że jest źle. Nie jest 🙂

 5. imaxrud

  nawet moja schizofrenia wyprowadziła sie z miasta…

 6. garrett

  We need a new cosmology. New Gods. New Sacraments.Another drink. (c)Patti Smith

 7. ujemny

  Jedynym sposobem wywarcia wpływu na drugiego człowieka jest rozmowa o jego pragnieniach i pokazanie mu, jak je może spełnić.

 8. reanimator

  Moje motto: Każda mijająca chwila to szansa aby wszystko odmienić.

 9. Pisara

  Julian Tuwim
  Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.

 10. Przemysław Marczyński

  Wyniki konkursu jutro wieczorem (sobota). Zamykamy zgłoszenia o 23:00. Wybaczcie, ale jestem w drodze i nie uda mi się nic dziś już zrobić.

 11. wredniak

  Always Look on the Bright Side of Life – Monty Python

 12. Remik_K

  „Kto z kim przestaje takim staje”

 13. Remik_K

  Ups, przepraszam. Miało być „Kto z kim przestaje, takim się staje”