^

Vectormator od twórców Pixelmatora?

vectormator_logo.png

Czy już wkrótce doczekamy się nowego narzędzia do obróbki grafiki wektorowej? Niewykluczone. Twórcy świetnego w moim mniemaniu Pixelmatora są w posiadaniu nowej domeny Vectormator.com. Ta nazwa dość ładnie komponuje się z dobrze rozpoznawalną już marką programu do obróbki bitmapów i wyraźnie wskazuje na to, czym nowa aplikacja mogłaby się zajmować.

 

Jeśli faktycznie Vectormator jest w produkcji to dla mnie jest to wyśmienita informacja. Gdyby utrzymał tak dobry poziom jak jego brak od pixeli to z radością przywitam go na dysku. Trzymam kciuki za tą ploteczkę i szczerze powiedziawszy zdziwiłbym się gdyby nie była prawdziwa. Dość mocno zakrojona akcja promocyjna Pixelmaora na różnych zniżkowych przecenach może wskazywać, że coś się szykuje. Panowie zbierają zaplecze nowych użytkowników Pixelmatora, którzy w przyszłości wyposażą się również w program to wektorów.

vectormator.png

Niech nam rośnie konkurencja. Jeśli będzie na wysokim poziomie, to tylko skorzystamy na tym my, użytkownicy. Wszak nie każdy z nas potrzebuje wypasionych (i drogich) aplikacji od Adobe. Czyż nie?

Zapraszam na stronę programu Vectormator 😉 – http://vectormator.com/

Informację podesłał doskonały tropiciel ciekawych informacji Mariusz Ostrowski. Dziękuję.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. JQS

  Widzę, że podobnie jak ja masz słabość do grafiki wektorowej 😉
  Pozwolę sobie żywić nadzieje, że tak jak Pixelmator dąży do alternatywności wobec Photoshopa, tak rzekomy Vectormator będzie dążył aby być alternatywą dla Adobe Illustratora.

 2. Mariusz

  No i wzorem Pixelmatora będzie działał z należytą prędkością w przeciwieństwie do rewelacyjnego ale niestety bardzo wolnego pod OSX Inkscape.

 3. lb_lb

  Polecam w miedzy czasie całkiem dobry VectorDesigner… fajnie by bylo wiedziec kiedy bedzie vectormator… a tak to chba vd zawita u mnie na dysku:)