^

iBlissymbols pomaga w komunikacji niepełnosprawnym

Przemysław Marczyński

23 kwietnia 2010

iBlissymbols.png

Jest w App Store ogrom aplikacji. Jednak niewiele z nich witam tak ciepło jak iBlissymbols. Wynika to z wielu faktów, a pierwszy i zasadniczy to ten, że aplikacja będzie bardzo pomocna osobom, które bardziej niż inni potrzebują naszego wsparcia w każdej formie. Tym bardziej cieszę się, że tak potrzebny produkt, którego zadaniem jest pomoc niepełnosprawnym w komunikacji wychodzi od autora z Polski.

iBlissymbols2.jpg

Powiedzmy sobie szczerze, pan Jaromir Kopp nie zbije na niej fortuny. Jednak dołożył duży kamień do grona produktów, które mają wykorzystać elektronikę jak najlepiej się da.

Co autor pisze o programie:

Temat jest wyjątkowo niszowy, ale mnie zainteresował od pierwszej wzmianki. W język sprawę języka Blissa wkręcił mnie kolega Grzegorz zgAGA, to przez niego przez 3 miesiące nocami zgłębiałem tajniki iPhone SDK 😉 Język Blissa to bardzo ciekawy wynalazek,  obecnie służy do komunikowania się z otoczeniem osobom niepełnosprawnym (takim, które np. z powodu porażenia mózgowego nie są w stanie nauczyć się pisać i mówić). Za pomocą symboli można wyrażać uczucia, a nawet pisać wiersze.

Dodam jeszcze, że aplikacja jest pierwszą na świecie produkcją do posługiwania się symbolami Blissa na iPhone. Więcej o języku Blissymbolics przeczytacie tutaj.

iBlissymbols w iTunes – kliknij (wersja Lite)
Cena – 14,99 Euro
Witryna aplikacji – kliknij

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy