^

Z żalem

Przemysław Marczyński

10 kwietnia 2010
zaloba_wstazka.jpg

Dziś jest jeden z tych dni, które wpisują w naszej historii ból i cierpienie narodu. Dzień, który zmienia postrzeganie innych ludzi, życia, Polski. Nie, nie zgadzam się, że tylko na chwilę, że Polak szybko zapomina. My, jakby automatycznie przerzucamy bieg na niższy w pędzie naszego dnia. Jest czas na krótką zadumę. Pojawiają się również pytania, które są ważne, a których w normalnym dniu pracy i zabiegania nie stawiamy przed sobą. To jest właśnie śmierć. Ona otwiera nam oczy na inną rzeczywistość.

Czy stawaliśmy po lewej czy po prawej stronie mównicy partyjnej nie ma to dziś znaczenia. Odeszli ludzie, zgasło życie. Z ogromnym bólem i zaskoczeniem obserwuję wydarzenia dzisiejszego dnia. Z całym szacunkiem dla każdej z ofiar i ich rodzin oddaję im cześć i pamięć w modlitwie.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. MACiek

  Dowiedziałem się o katastrofie około godziny 9.00 rano.
  W pierwszej chwili pomyślałem, że to żart. Wydaje się to tak nieprawdopodobne, jak sceny z jakiegoś filmu. Po prostu SZOK.
  I to prawda, że to nie ważne w tej chwili, za jaką opcją polityczną jesteśmy, ważne jest to, że zginęli nasi rodacy. Nikt na pewno z nas nie życzył im śmierci.
  … Niech ziemia lekką im będzie …

 2. demiurge

  ja zasypiam i się budzę i wciąż niedowierzam tej tragedii która się nam stała – to jakiś zły sen, scenariusz podobny do tego z serialu „Ekipa”. Jestem wstrząśnięty, wczoraj z dziadkiem zapaliliśmy pod pomnikiem Piłsudskiego żnicze i pomodliliśmy za ofiary tej katastrofy. Jeszcze nie tak dawno, mój dziadek widział się z ostatnim prezydentem na uchodztwie, jak to życie spłata się dziwnymi drogami. Chciałbym aby z tej sytuacji jaka się wytworzyła aby jak najwięcej serc otworzyło się na innych, bo przecież jesteśmy jednością. Jednością którą łatwiej dotrzegamy dziś gdy jesteśmy pogrążeni w smutku i żałobie.

 3. Mazo

  Ludzi którzy zginęli szkoda. Jest za to wielka szansa na otrząśnięcie się z kaczyzmu i rozdzierania szat nad historią. Gówno no mnie obchodzi co było pół wieku temu, ale martwię się tym co będzie za 20-30 lat. Dość martyrologii! Trzeba myśleć o dzieciach i wnukach zamiast celebrować klęski.

 4. bart

  Polecam wszystkim hipokrytom którzy nagle pokochali nasze elity rządzące w szczególności działaczy partyjnych PIS film Bridget Jones: W pogoni za rozumem. Rozumiem że dziennikarze z TV muszą marszczyć gęby i ocierać łezki w takiej sytuacji. Im za to płacą, ale wy ludzie? Jesteście oszołomami GRATIS!!??