^

Get Backup – archiwizacja również w wersji darmowej

Przemysław Marczyński

28 marca 2010
logo_GB_icon_256.tif

Nie tylko Time Machine świetnie sprawdza się w tworzeniu kopii zapasowych. Jeśli nie mamy potężnego dysku na klonowanie danych ośmielę się stwierdzić, że ten mechanizm traci wiele ze swojej funkcjonalności. Dlatego pojawiają się inne aplikacje, które równie skutecznie sklonują nasze dane. Get Backup jest właśnie takim rozwiązaniem, a od niedalekiego czasu mamy dostęp do wersji darmowej tego produktu, która jest uboższą wersją swojego PROfesjonalnego kolegi.

GetBackup.png

BeLight Software raczy nas świetnym produktem z którego wycięto funkcję szyfrowania danych, metody przyrostowej synchronizacji oraz możliwości synchronizacji danych pomiędzy dwiema maszynami. Jeśli nie potrzebujecie tych funkcji to darmowa odsłona Get Backup jest aplikacją, która pomoże Wam tworzyć kopię danych najważniejszych plików w systemie. Integracja z iPhoto, Mail, iTunes, Książką adresową znacznie ułatwia szybkie przygotowanie archiwum. Oczywiście, każdy folder czy plik również możemy zapisać w bezpiecznym miejscu.

Get Backup potrafi wypalić dane bezpośrednio na płytę CD lub przesłać je na wskazany serwer. Dzięki funkcji kompresowania dość skrupulatnie będziemy mogli wypełnić płytę DVD plikami. W przypadku gdyby i tak brakowało miejsca, program sam podzieli je na odpowiednie kawałeczki. Jak na prawdziwy program do tworzenia kopii bezpieczeństwa przystało, możemy utworzyć harmonogram archiwizacji.

GetBackup_ustawienia.png

Warto spróbować, jak Get Backup się sprawuje. Nic nie tracimy, a może właśnie ten produkt stanie się naszym podstawowym narzędziem zabezpieczania danych. Pamiętajcie, tylko twardziele nie robią backapów, ale potem żony wycierają im nosy gdy płaczą w poduszkę.

 

Witryna programu Get Backup – http://www.belightsoft.com/products/getbackup/
Cena: Wersja darmowa / Wersja Pro – 39,95 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. QDS

  Fajne wrażenie jak program korzysta z ikonek które sam używam od kilku lat:
  Black & Blue
  http://www.icondrawer.com/free.php
  Tylko ikona document nie pasuje do zestawu 🙂

 2. martig

  Czyli wersja darmowa tworzy za każdym razem nową kopię plików? Pytam bo mam ponad 100GB zdjęć w iPhoto i każdorazowe tworzenie kopi mija się z celem.

  • Przemysław Marczyński

   W wersji darmowej jest opcja porównywania wersji plików. Jednak program tworzy całe archiwum od nowa. Wersja Pro posiada opcję Incremental, która dodaje i podmienia pliki, które zostały zmienione.

 3. pawelacb

  Program jest niezły ale niestety jego funkcjonalność zasadniczo zmniejsza fakt że utworzone kopie plików i folderów zapisywane są w spakowanych archiwach. Jest to fatalne rozwiązanie ponieważ nie da się szybko, łatwo i przyjemnie zrobić restore pojedynczego pliku czy mieć jasny wgląd i możliwość przeglądania wszystkiego co sobie zabezpieczyliśmy. Program ibackup robi dokładną kopię dokumentów i folderów z zachowaniem ich oryginalnego położenia. Niestety ibackup z tego co sprawdziłem nie ma możliwości nadpisywania danych i za każdym razem od początku kopiuje wszystkie pliki. Może ktoś zna program który dopisuje, nadpisuje i uzupełnia pliki i foldery oraz wszystko to umieszcza w takiej samej formie jak w oryginale bez tworzenia niepotrzebnych archiwów. Coś ala Time Machine ale z możliwością zapisu na partycji ntfs ?.