^

minimalmac.pl = minimum formy + maksimum satysfakcji

Przemysław Marczyński

26 marca 2010
minimalmac.png

 

Witajcie po przerwie. Przez kilka dni pewnie będą pojawiać się wpisy, które z premedytacją nie wyświetlały się na Mój Mac, a które powinny być odnotowane. Zaległe sprawy czas uregulować. Informacje jeśli nie świeże, to jednak warte wrócenia pamięcią. Pierwszy wpis to wiadomość o nowym forum Makowym. Mój znajomy, który przyczynił się do powstania tego organizmu prosił mnie o wspomnienie o tym miejscu. Czas, który był niestety nie pozwolił mi zabrać się za napisanie o tym. Proszę zatem czytać, co autorzy mówią o minimalmac.pl

Zapraszamy nie tylko entuzjastów i użytkowników macintoshy, lecz także wszystkich poszukujących sympatycznego miejsca w sieci do rozmów na wszelkie tematy, od smaku kawy po sens życia.

Domena nie jest przypadkowa. Projekt z założenia ma podstawy proste. Kochamy minimalizm, który jest miły dla oka. Cenimy bardzo swój czas, tak więc nie czerpiemy radości z uczenia się rozbudowanych, wielkich for internetowych… Prostota, minimalizm, łatwość obsługi to jest to, czego oczekujemy od pracy z komputerem, jak również od innych rzeczy związanych z tym tematem – np. for makowych.

Z założenia forum jest minimalistyczne – liczy się przede wszystkim słowo oraz atmosfera naznaczona sympatią i tolerancją. W pełni świadomie rezygnujemy z wszelkich zbędnych dodatków. Mamy szczerą nadzieję, że pozwoli to na lepsze zrozumienie słów naszych rozmówców, nam samym zaś uświadomi nieodzowną potrzebę odpowiedzialności za słowo własne.

Zapraszamy zatem na forum, mając nadzieję na długie godziny spędzone w miłym towarzystwie!

Ja powiem tylko, że za tym projektem stoją ludzie, którzy wiedzą co w Apple piszczy i zapewne nie zostawią Was bez odpowiedzi na nurtujące pytania. Małe forum ma to do siebie, że nic tu nie zginie. Każdy temat będzie miał odzew. Gorąco zapraszam do odwiedzenia strony i rejestracji.

Forum MinimalMac – http://minimalmac.pl/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Matto

  Dobra inicjatywa!

 2. QDS

  Dziękuję, że wspomniałeś o tym miejscu.
  Ze swojej strony chciałbym wspomnieć jeszcze o ciekawych artykułach pojawiających się na minimalblogu, który jest częścią tego projektu http://minimalmac.pl/blog/ Zapraszam do aktywnego komentowania, bo to miód na serca autorów 🙂
  Kto śmiałkiem, może również zaryzykować sięgnąć po chwałę i sławę projektując logotyp dla minimalmac!
  Powoli pojawiają się pierwsze propozycje w dziale „Nasze Forum”

 3. DG

  Dodam jeszcze, że projekt ten jest i pozostanie w pełni niezależny, bez jakichkolwiek reklam czy sponsorów. O wszystkim decydujemy wspólnie, żadna decyzja dotycząca forum nie jest podejmowana bez wiedzy całej społeczności.
  A zatem do zobaczenia na http://minimalmac.pl