^

Na 3 urodziny – Printfolio i Art Text 2

Przemysław Marczyński

15 lutego 2010
mojmac_3urodzinyprontfolio.png

Z ogromną przyjemnością witam dziś na łamach Mój Mac firmę BeLight Software z ich prezentami dla czytelników. Pamiętam jak dziś, gdy na początku mojej działalności w Moim Jabłuszku przygotowywałem materiał do numeru 10/2008. Długo zastanawiałem się jaki program powinien znaleźć się w wydaniu skrupulatnie opisującym nowe dziecko Adobe, pakiet CS4. Nie jestem grafikiem, ale wymogi prowadzenia witryny zmuszają mnie do pracy z obrazem. Na programy ze stajni Adobe mnie nie stać, więc rozpocząłem poszukiwania odpowiedniej pozycji.
Padło na Printfolio. Fantastyczny program dla osób, które nie muszą być profesjonalistami, aby móc stworzyć świetnie wyglądające broszury, wizytówki, plakaty oraz koperty. To wszystko, co jest nam potrzebne w domowym DTP dzięki tej aplikacji uzyskacie. Nad pisaniem recenzji spędziłem bardzo dużo czasu. Chciałem zamknąć się w jakichś sensownych ramach ilości zdań, tak, aby nie odstraszyć czytelnika przed zbyt długim tekstem. Nie udało mi się. To chyba najdłuższa recenzją jaką napisałem. Nie dziwcie się jednak, bo na Printfolio składa się aż pięć osobnych aplikacji.
Disc Cover do robienia nadruków na płyty CD i okładki.

DiscCover.png

Business Card Composer dzięki któremu szybko i łatwo przygotujemy kompozycje naszej wizytówki.

BusinessCardComposer.png

Swift Publisher to program do tworzenia wszelkiej maści broszur, katalogów i innych dokumentów. Od niego chyba powinienem zacząć wyliczanie, bo jest po prostu świetna pozycja.

SwiftPublisher.png

A na deser do zabawy z grafiką przy użyciu pokaźnej grupy filtrów program Image Trick.

ImageTricks.png

Ten genialny program, a raczej zbiór aplikacji może być wasz. Jest to pierwsza nagroda jaka będzie rozlosowana wśród uczestników konkursu. Druga poprawna odpowiedź będzie uhonorowana programem Art Text 2.
Ta prosta w użyciu produkcja potrafi wydobyć Wasze pokłady kreatywności podczas tworzenia logotypów, ikon, nagłówków i całej masy graficznych dodatków praktycznie do wszystkiego. Małym nakładem możecie zbudować świetnie wyglądające obrazy.

ArtText.png

Pytanie będzie bardzo proste. Jednak nie ukrywam, że gdy poznałem na nie odpowiedź nie mogłem w to uwierzyć.

Witryna aplikacji Printfolio – KLIKNIJ
Witryna aplikacji Art Text – KLIKNIJ

Co zrobić aby wygrać?
1. Odpowiedz na pytanie konkursowe. Odpowiedzi przyślij na adres 3urodziny@mojmac.pl w temacie wpisz „Konkurs Printfolio”
2. Umieść na Blipie, Twitterze lub gdzieś w sieci informację o konkursie (np. Wygraj aplikacje Printfolio i Art Text na 3 urodziny witryny Mój Mac – https://mojmac.pl/2010/02/15/na-3-urodziny-printfolio-i-art-text-2/ ).
3. Podaj w komentarzu odnośnik do Twojej wiadomości na Blipie, Twitterze, Flakrze lub w innym miejscu sieci.
4. Wyrażacie zgodę na Zasady konkursu
Pytanie konkursowe:
Gdzie (w jakim państwie i mieście) rozpoczęła działalność firma BeLight Software?

Biorąc udział w zabawie, wyrażacie też zgodę na wszystkie punkty w poniższych Zasadach, więc zapoznajcie się z nimi dokładnie.
Zasady konkursu:
1. Należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie i wysłać je na adres 3urodziny@mojmac.pl
2. Należy umieścić informację o konkursie na Blipie, Twitterze, Facebooku, Flakerze lub innej witrynie społecznościowej.
3. W komentarzu proszę o umieszczenie odnośnika do informacji wymaganej w punkcie 2.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić wszystkie trzy zalecenia z punktów 1-3.
5. Jedna osoba może wysłać zgłoszenie tylko jeden raz.
6. Osoba, która wygra program w konkursie zgadzają się na przekazanie danych producentom aplikacji, potrzebnych do wygenerowania kodów licencyjnych i umieszczenia ich w bazie klientów.
7. Koniec konkursu 21 lutego, 2010 roku.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (23)
L

23 komentarze

  1. Przemysław Marczyński

    Koniec przyjmowania głosów. Losowanie we wtorek. Pozdrawiam i dziękuję za udział w zabawie.