^

Aperture 3 wydany

Przemysław Marczyński

9 lutego 2010
aperture3.jpg

Apple wprowadziło nową wersję swojego narzędzia do retuszu oraz organizowania zdjęć dla profesjonalistów. Nowe Aperture 3 to ponad 200 nowych funkcji i ulepszeń. Co zatem ciekawego pojawia się w nowej odsłonie tego produktu?
Obecnie Aperture pozwoli nam podobnie jak iPhoto na rozpoznawanie twarzy. Od swojego młodszego kolegi zaczerpnięto również funkcję geolokacji zrobionych zdjęć. Jeśli aparat na to pozwala, będziemy mogli dzięki temu zobaczyć na mapie, gdzie zdjęcie zostało wykonane.

aperture3a.jpg

Dodano zestawy nowych pędzli do efektów specjalnych. Zmianie uległy również narzędzia do precyzyjnej kontroli działania sposobu zaznaczania obiektów. Dla szybkich poprawek, będziemy mogli użyć 15 nowych narzędzi oraz ulepszonych funkcji Quick Fix (korekta poprzez jedno kliknięcie).
Dla spektakularnego pokazania swoich prac fotograficznych, będziemy mogli stworzyć pokaz slajdów. Obraz, dźwięk i muzyka to najlepiej działa na wyobraźnie. Do stworzenia takiego pokazu będziemy mogli skorzystać z biblioteki iTunes oraz iPhoto.
Zmian jest dużo, a pełną listę znajdziecie tutaj – http://www.apple.com/aperture/features/

Witryna programu Aperture 3 – http://www.apple.com/aperture/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy