^

Chax 3.0 – ulepszamy iChata

Przemysław Marczyński

7 lutego 2010

Chax.png

Nie ma idealnych aplikacji. Nawet te bardzo dobre posiadają zapewne coś, co w naszym odczuciu mogło być zrobione lepiej. Z takiego założenia wyszedł Kent Sutherland tworząc dodatek do iChata o nazwie Chax. Wczoraj pojawila się finalna wersja tego doskonałego dodatku, dzięki któremu nasze rozmowy przez iChata staną się jeszcze przyjemniejsze.

Chax31.jpg

Obok zmian usprawniających codzienną komunikację (automatyczne połączenia w przypadku rozłączenia, Growl czy dopasowanie rozmiaru okna do ilości kontaktów) odnajdziemy bardzo przydatną funkcję Rejestr logów. Jeśli kiedykolwiek chcieliście odszukać konwersację ze znajomym, to właśnie z tej funkcjonalności będziecie najbardziej zadowoleni (ja jestem). Możemy skorzystać z funkcji szukania oraz przefiltrować rozmowę pokazując tylko zdjęcia lub odnośniki. Bardzo przydatna sprawa, jeśli chcemy wrócić pamięcią do rozmowy ze znajomym.

Rejestr_logow.jpg

Dodatek jest obowiązkowy do pobrania. Co ważne jest po polsku, a autor liczy na naszą hojność w postaci dotacji. Wymagany jest Mac OS X Snow Leopard.

Witryna dodatku Chax – http://ksuther.com/chax/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Mirinur

    Dla mnie super opcją jest możliwość włączenia automatycznego udostępniania ekranu od wskazanych osób z kontaktów. Kiedy uaktywniam te opcję dla mojego drugiego konta (czyli drugiego komputera) ma zdalny dostęp do swojej maszyny. Super!
    Dzięki za informacje!

  2. mac

    Co nie zmienia faktu, że nie da się zmienić priorytetu jabbera w ichacie, co czyni go nieprzydatnym do użycia.