^

Nawigacja TomTom działa też na iPodzie Touch

Przemysław Marczyński

19 listopada 2009

tomtom.jpg

Jak zapewne wiecie, nawigacja firmy TomTom do tej pory działała jedynie na iPhone`ach. Dziś jednak ukazała się aktualizacja o numerze 1.2, która rozszerza kompatybilność tej aplikacji z urządzeniami Apple. Nowa odsłona obok poprawy funkcjonalności, pozwoli uruchomić się na iPodzie Touch oraz iPhone`ie pierwszej generacji.

Aktualizacja dodała możliwość obsługi odtwarzacza muzyki oraz nowe menu „Pomóż mi”. Zaktualizowana została też mapa.

W chwili pisania tego tekstu, niestety wersja TomTom Eastern Europe, gdzie znajduje się wsparcie dla naszego regionu, wciąż posiada starszą odsłonę nawigacji. Zapewne za kilka godzin się to zmieni.

tt1.jpg

tt2.jpg

TomTom w iTunes – KLIKNIJ
Cena – 69,99 Euro
Witryna nawigacji TomTom – http://iphone.tomtom.com/en-us/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. makojad

  Przemku, a czy iPod Touch posiada odbiornik GPS? Bo wydaje mi się, że nie (a przynajmniej nie ma takiej informacji na stronie Apple). W związku z tym, jaki obecnie pożytek miałby być z tej aplikacji na iPodzie?

  • Przemysław Marczyński

   Zgadza się makojadzie. iPod Touch nie ma odbiornika GPS. TomTom sugeruje, użycie ichniego zestawu TomTom car kit, gdzie w uchwycie mamy takowy zewnętrzny odbiornik. Ciekawi mnie jedno, czy taki iPod obsłuży zewnętrzne urządzenia GPS firm trzecich. Bo ten zestaw TomToma posiada cenę, rzekłbym… mało smaczną.

 2. przemekspider

  Przemku, należałoby chyba wspomnieć, że aplikacja na iPodzie touch oraz iPhone pierwszej generacji zadziała tylko i wyłącznie z uchwytem TomTom (sprzedawanym oczywiście oddzielnie).

 3. iSeb

  Czyli dla kogoś kto „nie skąpi grosza” rozwiązanie proste: kupić iPoda Touch + zestaw TomTom z odbiornikiem 😉

 4. Przemysław Marczyński

  Przemku, komentarz wcześniej te obawy wypowiadam. Jestem ciekaw, kiedy TT dogada się z innymi producentami, lub pojawi się jakiś samorodek i podkręci aplikacje. Niestety, nie maiłem okazji dopaść w łapki tego programu, więc nie wypowiem się w tym temacie ze 100% pewnością.

 5. Robecki

  Nie mniej jednak ciesze sie ze moj iPhone 1szej generacji jednak ma szanse zadzialac z TT, bo z powodu TomToma ani mi sie snilo wymieniać telefon.. a teraz niby ze mozna..