^

MacPromo z programami bezpieczeństwa dla Mac OS X

Przemysław Marczyński

3 października 2009

macpromo.com.png

Nie mogę inaczej nazwać tej paczki, jak „zestaw bezpieczeństwa”. Na dodatek bardzo mocny zestaw, gdyż stoi za nim nie kto inny jak Intego. Ta firma o zabezpieczeniu Mac OS X wie dużo, a nawet więcej. Paczka MacPromo to w większości zbiór ich produkcji, a to jak mówiłem prawdziwi specjaliści.

Nie pominięto tu żadnego aspektu ochrony komputera. Bezpieczeństwo sieci zapewni nam NetBarrier X5 z dużymi możliwościami filtrowania pakietów danych i kontroli ruchu informacji dopływających i wychodzących z naszego komputera. Pliki w prosty sposób zarchiwizujemy przy pomocy Personal Backup X5 i zaszyfrujemy dzięki FileGuard X5. Pocztę internetową potraktujemy Personal Antispam X5 aby raz na zawsze pozbyć się problemu spamu. Jeśli będziemy chcieli ograniczyć dostęp dzieci do niepowołanych plików czy witryn pomoże nam w tym ContentBarrier X5, Dla bojących się wirusów (są tacy na Macu?) VirusBarrier X5 będzie jak znalazł. Obok produkcji Intego, cieszy mnie narzędzie od Micromat – TechTool Pro 5. Wyśmienite dzieło ostatniej szansy z zestawem narzędzi do monitorowania i naprawy naszego systemu. Dzięki TechTool Pro 5, będziemy mieli szanse na odzyskanie danych z uszkodzonego systemu, który nie będzie chciał się uruchomić. Taka płyta to skarb w podbramkowych sytuacjach.

Warto również wspomnieć o Spring Cleaning i chociaż to nie czas na wiosenne porządki, to program potrafi odchudzić nasz dysk ze zbędnych plików. Do wirtualnego portfela MyWallet wciśniemy informacje, które chcemy pozostawić jako tajne. Ciekawie też prezentuje się Computrance Lojack, czyli namierzanie skradzionego komputera. Niestety, usługa niedostępna w Polsce, więc móżemy jedynie na nią popatrzeć. Ostatnia aplikacja, która nie poruszyła mnie nawet na chwilkę nosi nazwę Klix. Jej zadaniem jest odzyskanie plików z aparatu fotograficznego. Nie wiem, może gdy kiedyś zdarzyłaby mi się taka historia, zmieniłbym zdanie o tym produkcie.

To już kolejny zestaw programów jaki w ostatnim czasie opisuję na Mój Mac. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy cenią swoje bezpieczeństwo.

Witryna paczki MacPromowww.macpromo.com
Cena – 49 Euro
Czas trwania – 31październik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy