^

Paczka MacFriendly i 12 (14) aplikacji

Przemysław Marczyński

1 października 2009

MacFriendly_bundle.png

Tych Państwa jeszcze nie przedstawiałem (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Kolejna produkcja paczkowo-programowo-tanio gości na rynku Maków. Cytując autorów „Niesamowita Paczka dla użytkowników Maków” wygląda całkiem smacznie. Zasady są podobne jak w poprzednich, dobrze nam znanych edycjach zestawów. Jesteśmy ograniczeni czasem, kupujemy 12 (lub 14) programów. Wydajemy 49,99 dolarów. Czym nas kuszą?

MacFriendly _apps.png

Jestem mile zaskoczony. Ta informacja spadła na mnie dość gwałtownie, a co gwałtownie to czasem okazuje się wymuszone. Aż się dziwię, że nie zrobiono wokół tego większego szumu. Bo…

Cha-Ching 2 to bardzo zgrabna i ładnie wyglądająca aplikacja do zarządzania finansami. W połączeni z wersją na iPhone to pozycja bardzo ciekawa. Mam tylko jedno ale, niech program wyjdzie z fazy beta. Wersja 1.0 sprawuje się pięknie, a nowa odsłona… tak powinien wyglądać interfejs w programach do finansów.

TranslateIt Deluxe jest świetnym słownikiem z możliwością szybkiego tłumaczenia w locie. Używam i chwalę sobie bardzo.

Coctail służy do podrasowania naszego systemu operacyjnego. Warto mieć go w swoich zbiorach jeśli nawet użyjemy go raz na miesiąc lub lepiej.

MacJournal 5 spełni oczekiwania fanów prowadzenia pamiętnika i blogów. Ładnie wyglądająca aplikacja z ciekawym interfejsem obsłuży praktycznie każdy system blogowy i pomoże go skonfigurować.

Pagico Professional pomoże w zarządzaniu kontaktami i projektami. Zrzuty ekranu wyglądają obiecująco. Ciekawe dopełnienie zakupu.

CrossFTP Pro pomimo, że jestem wiernym fanem Yummy FTP, dobrego klienta nigdy za wiele. Jak dają to się przyda.

Naprawdę jest tu sporo ciekawych pozycji. Nie wspomniałem o aplikacji do zabezpieczenia danych, synchronizacji oraz MacSnapper do przygotowania samouczków. A gdy przekroczymy magiczne 1000 sztuk dostaniemy Hear (opisywany w ostatnim wydaniu Mojego Jabłuszka), a gdy sięgniemy następnego tysiąca będziemy mogli cieszyć się dekompilatorem plików Flash Trillix 4.

Paczuszka bardzo smaczna. Można się pokusić na wydanie pieniędzy. Polecam!

Witryna paczki MacFriendly – http://www.macfriendly.org/
Cena – 49,99 dolarów
Termin ważności – 23 październik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. makojad

  Zauważyłem, że na tamtej stronie jest mąż tej Ali co ma Maka. Oboje we flashu – taka rodzina Adobe’ich. 😉

 2. Przemysław Marczyński

  Czy coś łączy Makturę z PrzyjacielskimMakiem… nic mi o tym nie wiadomo. A rodzina Adobe niech kwitnie w siłę 😉
  PS. Czy to normalne, że przed godziną „0” wszystko się kojarzy z jednym… dzidziusiem 😉

 3. Matto

  Dla mnie ta paczka nie jest zbyt interesująca. Była szumnie zapowiadana jako coś, czego użytkownicy maków wcześniej nie widzieli… Część programów jednak pojawiała się w innych propozycjach na innych stronach . Brakuje mi też na stronie licznika – nie wiadomo ile już zakupiono paczek (a może mieć to znaczenie dla kogoś, kto chce kupić tylko zablokowany na razie program). Niemniej jest to b. cenna tendencja: pojawia się coraz więcej stro, które oferują paczki aplikacji za niską – proporcjonalnie – cenę.