^

Zostań piratem. To wspaniała przygoda!

Przemysław Marczyński

18 września 2009

secretofthemonkeyisland.png

W dzieciństwie chciałem zostać piratem. Te przygody, walki i wyprawy. Niedługo później na moim PC mogłem wcielić się w rolę Guybrusha Threepwooda, młodzika, który zdobywa doświadczenie w nowym fachu. Grafika wówczas mnie powalała. Przygody i zadania śniły mi się po nocach. Ta gra wciągała mnie tak bardzo, że trudno było położyć się spać. Te odczucia nie tylko były moim udziałem. Gra The Secret of Monkey Island to kultowa pozycja i zajmuje dostojne miejsce na liście gier przygodowych. Dzięki LucasArts możemy cieszyć się tą grą na iPhone. A obecnie trwa promocja na zakup tej pozycji.

secretofthe monkeyisland.png

Gra ma jeszcze lepsza grafikę niż ta, którą pamiętam z czasów PC. Fabuła wciąga tak samo. Świetnie rozwiązano również obsługę. Przesuwając kursor po ekranie zmienia od symbol podpowiadając co możemy zrobić z danym przedmiotem lub osobą. Po prawej stronie mamy skrzynkę z przedmiotami jakie zbierzemy podczas wyprawy. Lewy dolny róg to czynności jakich możemy się podjąć. Prostota obsługi ograniczona do koniecznego minimum nie przysporzy kłopotów.

Dość opornie postrzegam iPhone`a jako konsolę. Jednak to w jaki sposób przetransportowano Wyspę Małp na ten telefon jest bardzo obiecujące. Ta gra wciąga bez reszty. Bawi. I co najważniejsze jest w bardzo przyzwoitej cenie. Do 21 września możecie ją kupić za 2,99 Euro. Kwota jak najbardziej warta wydania. Ja kupiłem i żywotność baterii w moim iPhone radykalnie spadła 😉 Weekend mam z głowy.

The Secret of Monkey Island w iTunes – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Roberto

  klasyka klasyki 😉
  absolutny must-have dla osób lubiących przygodówki 🙂
  kto nie ma ten trąba 😉

 2. ujemny

  The Secret of Monkey Isnland w iTunes – KLIKNIJ
  Znowu literówka 🙂

  • Przemysław Marczyński

   @ujemny Dzięki 😉 to już chyba czas zakończyć przygodę z pisaniem. sami przyznajcie, że jak słownik nie pomaga, to jak tu prowadzić stronę.