^

Mac OS X 10.6.1 już? Tak!

Przemysław Marczyński

10 września 2009
1061.png

Nie czekaliśmy długo. Apple łata swojego Kota. Po wpadce z dodaniem do nowego systemu starej (czytaj dziurawej) wersji Flash Playera, było kwestią czasu, że jabłko śmierdzi podgniciem. Jednak na tym poprawki się nie kończą. Załatano kłopoty z Mailem i Dockiem. Niepoprawne działanie odtwarzania płyt DVD (mi się nie zdarzyło) oraz błędy w wyświetlaniu sterowników drukarek (to już miałem), również usunięto.

U mnie w Uaktualnieniach programów paczka waży 75,1MB. Wymagany restart komputera.

Szczegółowa lista zmian w Mac OS X 10.6.1 – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Bartosz Z.

  Paczka z poprawkami warzy około 10 MB. Zastanawiałem się dlaczego żeby potem przypomnieć sobie o tym że Apple wydało dzień wcześniej iTunes 9 🙂 Tak więc ci którzy zainstalowali tak jak ja iTunes wcześniej do pobrania mają około 10 MB. Swoją drogą jak Apple będzie wydawać takie poprawki i przy tym zmieniać wersję o 1 to możemy się doczekać 10.6.99 🙂

 2. Konrado

  Ja miałem zainstalowanego iTunes, a i tak paka ważyła 75 mb, więc ta teoria się nie sprawdza 😉

 3. grafmarr

  @Bartosz Z.: zwykle wersja OS X 10.x.1 ukazywała się bardzo szybko (tak było w 10.2, 10.3, 10.4 i 10.5), ale kolejne poprawki już w bardzo różnym, przeważnie znacznie dłuższym czasie. Myślę, że jest to spowodowane tym, iż od czasu przekazania wersji GM do tłoczni – do momentu ukazania się systemu na rynku upływa około 1-2 miesięcy czasu, w którym to czasie już rozpoznawane są pewne wady i usterki.
  Jeśli chodzi o ilość wersji, na razie rekordzistą jest Mac OS X 10.4.11, a wersja 10.6.99 na pewno nam nie grozi.