^

EarthDesk 5, cały świat na Twoim biurku

Przemysław Marczyński

29 czerwca 2009

earthdesk.jpg

Nie lubię uruchamiać programów, które niczemu nie służą. Zawsze mam wyrzut sumienia, że niepotrzebnie marnuję pamięć komputera i doprowadzam procesor do zbędnego wysiłku. Są jednak aplikacje, które od czasu do czasu goszczą w zasobach systemu i dają sporo radości. Nowy EarthDesk to jedna z tych pozycji.

ed3.png

Ten program nie robi nic więcej od pokazywania globu w tle biurka. Nic, ale jak to wygląda, ehhh. To rozgwieżdżone niebo i światła miast nocą. Bajecznie pokazane fazy nocy i dnia. Przesuwające się chmury nad oceanami, a wszystko to w rzeczywistym czasie i wysokiej rozdzielczości. Jak tu nie zajrzeć do Nowego Jorku czy Warszawy. Zerknąć na Paryż czy do Tokio. Efekt jest fantastyczny.

ed5.png

Nowa wersja została całkowicie przepisana. Wspiera zapowiedzianego już Snow Leoparda i 64 bity. Wszystko w 100% Cocoa, aby działało doskonale płynnie.

EarthDesk3.png

Jeśli nie macie ochoty wydania 24,95 dolarów na program do podziwiania świata, to pobierzcie sobie chociaż wersję testową. Miesiąc westchnień i zachwytów gwarantowany.

Witryna EarthDesk – http://www.xericdesign.com/earthdesk.php

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy