^

DiscLabel 6.0 – projektuj okładki na DVD

Przemysław Marczyński

1 czerwca 2009

DiscLabel.png

Filmy rodzinne, zdjęcia z przyjęcia to wszystko umieszczamy na licznych płytach DVD/CD. Ja nigdy nie podpisuję takich produkcji. Żona mnie wyręcza, bo ze wstydem musiałbym pożyczyć tak skrupulatnie podpisany nośnik. Moje hieroglify potrafią przyćmić pismo niejednego lekarza. Najnowszy produkt firmy SmileonMyMac jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.

DiscLabel61.png

DiscLabel to aplikacja do tworzenia okładek na pudełka płyt CD, DVD, BR i inne. Możemy tworzyć zarówno okładki na pudełka jak i wzory na płyty. Jeśli posiadamy nagrywarkę, które grawerują nasze płyty lub drukarkę z możliwością wydruku na nośnikach, to aplikacja DiscLabel potrafi wykorzystać moc tych urządzeń.

Cała zabawa zaczyna się od przygotowanych szablonów. Jest ich ponad 150, tak więc będziemy mogli przebierać. Na dokładkę, możemy wstawić obrazki (kliparty), których liczba powinna również nas zadowolić – 1300. Jeśli lubimy sami dodać coś od siebie, program pozwoli ujawnić nasze zdolności artystyczne. Wyposażono go w podstawowe narzędzia edycyjne znane z programów graficznych. Obowiązkowym elementem każdej okładki muzycznej jest lista utworów. DiscLabel potrafi samemu zaimportować nazwy ścieżek. Wystarczy włożyć płytę do napędu lub wskazać odpowiednią listę muzyczną w iTunes.

Najnowsza, szósta już wersja programu przynosi kilka znaczących zmian. Uproszczono interfejs użytkownika. Nowy Inspektor przyspieszy edycję obiektów, tekstu i zdjęć. Dodano nowe szablony do błyskawicznego tworzenia zachwycających okładek. Zmian jest więcej, ale najlepiej przekonacie się o funkcjonalności programu ściągają wersję testową.

Witryna programu DiscLabelhttp://www.smileonmymac.com/DiscLabel/
Cena: 35,95 dolarów.
Licencja: Shareware  

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy