^

Clyppan – proste rozszerzenie schowka

Clyppan.png

Ile razy macie wrażenie, że Jabłko+C to wasz najlepszy przyjaciel? Ja często. Jak dobrze wiemy, wszystkie skopiowane informacje wędrują do schowka, a następna komenda Kopiuj nadpisuje dane w nim zawarte. Niekiedy tekst wklejam kilka razy zaznaczając wciąż te same frazy. Tutaj pojawia się mały i darmowy program Clyppan, który znacznie ułatwi nam zadanie ogarnięcia przestrzeni Kopiuj/Wklej.

clyppa2.png
Ta drobna aplikacja przechowuje wszystkie teksty, które umieściliśmy w systemowej szufladce. Na dodatek, możemy je szybko podejrzeć. W natłoku dużej ilości zapisków, mamy sposobność przeczesania zawartości kopiowanych informacji komendą szukaj. Brak tu niestety grupowania danych oraz innych funkcji pomagających w zarządzaniu danymi. Nie znajdziemy tu również funkcji przeciągnij i upuść. Mam nadzieję, że autor pomyśli o dodaniu kilku takich funkcji, byle nie kosztem szybkości działania programu, bo obecnie Clyppan nie pożera zasobów komputera. I chwała!

Witryna programy Clyppa – http://www.omh.cc/clyppan/

PS. O Clyppan pisze również wyśmienity MacKozer. Zapraszam 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

  1. MacKozer

    chyba pierwszy raz zgraliśmy się dokładnie w czasie co do recenzji tego samego programu 🙂 Gratuluję 🙂

  2. P. Marczyński

    @MacKozer jeśli to będzie się powtarzać, to muszę przemyśleć dalszy żywot i formę MM 😉

  3. quaint

    cos podobnego oferuje jumpcut. tez bardzo przydatne narzedzie.