^

OmniGraphSketcher – wykresy na szybko

Przemysław Marczyński

2 kwietnia 2009

  OmniGraphSketcher-2.png

Naprzeciw wszystkim, którzy mają niedosyt w wyglądzie swoich wykresów, grupa Omni wprowadza OmniGraphSketcher. Aplikacja pozwoli nam tworzyć wykresy 2D szybko i urozmaicać je wizualnie. Dosłownie w kilka chwil będziemy właścicielami grafu, który będziemy z dumą rozsyłać do naszych partnerów i znajomych, chwaląc się naszymi osiągnięciami.

Omnigrapfhsketcher.png

Powyżej widzicie ekran z samouczka, który przedstawia możliwości i zachęca do skorzystania z aplikacji. Jak bystre oko dostrzega najczęściej występującym słówkiem jest tu „click”, co unaocznia nam, jaka jest zasada działania programu. W skrócie mówiąc, obsługa banalna przy udziale lewego palca na myszce.

Dane do wykresu możemy wprowadzać klikając bezpośrednio na ekranie wykresu lub wpisując je precyzyjnie w oknie Inspektora. Co z importem danych z arkusza kalkulacyjnego. Bez problemu. Zaznaczamy dane, kopiujemy je do schowka i wklejamy w oknie OmniGraphSketcher. To wszystko. Informacje tak możemy zbierać praktycznie z każdego programu, ważne aby liczby były wprowadzone w tabeli. Działa, sprawdzałem.

OmniGraphSketcher2.png

Program nie ma zawrotnych funkcji matematycznych (czy w ogóle ma jakieś?). To narzędzie do błyskawicznego tworzenia wykresów i dzielenia się nimi z osobami zainteresowanymi. Wystarczy jedno kliknięcie, aby otrzymać plik gotowy do wysyłki e-mailem. Program na chwilę obecną w wersji beta. Cena została ustalona na kwotę 29,95 dolarów.

Witryna OmniGraphSketcher http://www.omnigroup.com/applications/omnigraphsketcher/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy