^

FileMaker 10 dla Europy Środkowej

Przemysław Marczyński

26 marca 2009

filemaker10PL.png

Przed kilkoma godzinami Europa Środkowa otrzymała swoją wersję programu FileMaker. Jest to kolejna doskonała informacja z grona tych, że polski rynek staje się ważny dla Apple. Dla Apple? Tak nie mylicie się, wszak firma FileMaker jest w stu procentach własnością firmy z nadgryzionym jabłkiem. FileMaker to doskonała baza danych. Na całym świecie zbiera bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników, aż trudno uwierzyć, że w naszym kraju ten program jest tak mało popularny.

fm10-biblioteka.png

Program oprócz przetłumaczonego interfejsu, posiada przetłumaczone zasoby Pomocy. Wszystkie motywy i szablony, również zostały przełożone na język polski. W wersji testowej, którą pobrałem ze strony producenta aplikacji, podręcznik jest w języku angielskim. To duże niedopatrzenie. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie on przepisany na język polski.

Z nowych funkcji program oferuje Dynamiczne raporty reagujące na każdą zmianę danych w bazie. FileMaker potrafi nawet wysyłać wiadomości e-mail bez dodatkowego klienta pocztowego. Zmianie uległ również wygląd interfejsu użytkownika.

Po więcej informacji odsyłam Was do witryny programu. Oczywiście strona jest w naszym języku.

Witryna programu FileMakerhttp://www.filemaker.com/pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy