^

MacVideoTunes – biblioteka wideo jak w iTunes

MacVideoTunes.png

Wczoraj pojawiła się finalna wersja aplikacji MacVideoTunes. Ten mały program może ułatwić nam zarządzanie naszymi zbiorami wideo. Nie posiada on zaawansowanych funkcji, jednak pomimo to wydaje się doskonale spełniać swoją rolę jako segregator plików filmowych.

kabarety.png

Interfejs bardzo przypomina to co znamy z iTunes. Zresztą sami autorzy krzyczą o tym głośno na stronie aplikacji, a i nazwa programu to nie przypadek. MacVideoTunes pozwoli nam na tworzenie list odtwarzanych utworów posegregowanych w folderach. Oprócz widoku listy, pliki wideo możemy przeglądać jako miniaturki. Niestety, nie dodano tu opcji CoverFlow.

ulubione.png

Obok podstawowych funkcji odtwarzania plików, program umożliwia tworzenia rozdziałów. Jeśli na przykład lubimy w scence kabaretowej gag z 3 minuty, nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić do niego szybki odnośnik.

Controller.png

MacVideoTunes kosztuje zero złotych. Widziałem już programy, które prezentowały się gorzej, a trzeba było wyłuskać na nie kilkanaście dolarów. Posiadacie dużo plików wideo? Z tym programem uporządkujecie je bez problemu. Warto wspomnieć, że MVT nie kopiuje plików wideo do swojej wewnętrznej biblioteki tak jak robi to iPhoto. Tworzy on powiązania do plików w macierzystych folderach. Co za tym idzie nie dubluje danych i nie zajmuje dodatkowego miejsca na dysku.

Witryna programu MacVideoTunes – http://brpg.hp.infoseek.co.jp/macvideotunes/index_en.html

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. iSeb

    I tutaj warto dodac ze iPhoto ma mozliwosc wyboru i wlaczenia opcji ktora podczas importu zdjec nie kopiuje ich do swojej biblioteki a jedynie tworzy odnosniki. Tak samo jest w iTunes.

  2. Remik_K

    Wspanialy NEWS. Dziekuje. Cos pieknego ten program. Tego bylo mi trzeba.