^

Captain FTP 6 po polsku

Przemysław Marczyński

29 stycznia 2009

captainlx0.png

Dziś w skrzynce znalazłem bardzo miłą wiadomość od Daniela Firleja. Poinformował mnie o nowej wersji programu Captain FTP z pełni zlokalizowanym interfejsem. Za tłumaczeniem programu stoi sam Daniel, za co należą mu się gromkie oklaski.

captainftp6.png

Spore grono użytkowników Apple w naszym kraju zna ten program dobrze. Kod do zdobycia darmowej licencji był rozpowszechniany razem z nowymi Makami. Jednak od ostatnie wersji sporo się w programie zmieniło. Dodano okno Książki adresowej gdzie zapisywane są wszystkie odnośniki do serwerów FTP. Ułatwia to zdecydowanie zarządzanie adresami serwerów i witryn internetowych. Kapitan wspiera również usługę Amazon S3 oraz synchronizuje pliki z Time Machine.

Ciesze się, że ilość polskich lokalizacji rośnie. Daniel jest autorem już kilku tłumaczeń do ciekawych programów i jestem pewien, że na nich nie spocznie. W najnowszym numerze Mojego Jabłuszka, możecie przeczytać wywiad z autorem tłumaczenia.

Witryna programu Captain FTP – http://captainftp.xdsnet.de

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy