^

FileMaker w wersji 10

Przemysław Marczyński

5 stycznia 2009

fm10.png

Tak to już będzie. Nowości, nowinki i smaczki, bo już za rogiem Macworld Conference & Expo. Pierwsze ciekawe wieści dotyczą firmy FileMaker, która jest bardzo silnie związana z Apple. Dziś zaprezentowano nam najnowszą odsłonę doskonałej bazy danych FileMaker 10.

Całkowicie odświeżono interfejs użytkownika. Wygląda on znacznie przyjemniej i dobrze komponuje się z wyglądem Leoparda. Z samego kierownictwa FileMakera (Ryan Rosenberg) wypłynęły słowa :

Jest to największa zmiana w interfejsie FileMakera od dekady.

Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Program wygląda świetnie.

fm10_menu.png

Kolejną funkcją, która ma ułatwić i usprawnić pracę z programem to dynamiczne raporty. Wszystkie wprowadzane zmiany w bazie będą natychmiast przetwarzane i wyświetlane w podsumowaniach.

Widać FileMaker pozazdrościł swojemu młodszemu bratu (Bento) ładnych szablonów i przyoblekł się w 10 nowych układów wizualnych.

screenshot_fmk_theme2.jpg

10. wersja FileMakera będzie obsługiwać skrypty oraz zapisze nasze zapytania w polu szukaj. Dzięki temu nie będziemy musieli wpisywać tych samych fraz podczas przeszukiwania bazy danych. Nie powinniśmy mieć również problemów z importem plików z najnowszej wersji Microsoft Excel.

FileMaker zaczął bardzo ładnie ten tydzień. Ciekaw jestem czym zostaniemy obsypani na konferencji Macworld.

Witryna bazy danych FileMaker 10http://filemaker.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy