^

Mój Mac wychodzi z mroku

Przemysław Marczyński

19 listopada 2008

MM_nowe.png

Mój Mac się zmienia. Postanowiłem porzucić ciemną stronę mocy i wprowadzić troszkę bardziej przyjazne kolory na stronie. Szablon posiada również kilka innych cech, które skłoniły mnie do jego zakupu. Można ustalić priorytet wiadomości, a taka informacja będzie widoczna na samej górze strony. Znacznie ułatwi mi to wyeksponowanie interesujących wpisów. Szablon obsługuje specjalnie przygotowane miejsca na bannery (reklamodawcy proszę ustawiać się w kolejce ;-)). Zatem czysto i schludnie będę mógł umieszczać odnośniki do promowanych programów, firm i stron. Kolejna sprawa to obsługa miniaturek. Zawsze podobały mi się strony z małą grafiką dołączoną do wpisu, teraz MM będzie mógł cieszyć się ta funkcją. To mała sprawa, a cieszy. Awatary, wreszcie! Na większości szanujących się stron mamy swoje gębusie. Od dziś każdy może się cieszyć swoim awatarem w komentarzu. Jak widzicie brak jest prawdziwego logotypu strony. Mam jednak nadzieję, że ten temat również zostanie zamknięty. I to chyba na tyle.

Rewolucji nie ma, ale mam nadzieję, że strona bardziej przypadnie Wam do gustu i milej będzie tu klikać. Starałem się, żeby wszystko działało prawidłowo, jednak wątpię aby ustrzec się wszystkich błędów. Proszę pisać o wszelkich niedociągnięciach na stronie.

Wszystkie uwagi co do wyglądu mile widziane.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (16)
L

16 komentarzy

 1. BS

  ladnie i przejrzyscie 🙂

  Odpowiedz
 2. teamon

  Całkiem spoko, dalbym tylko nieco ciemniejsza czcionke dla wpisu.

  Odpowiedz
 3. Zierek

  Jestem 'za’! 🙂

  Odpowiedz
 4. magott

  Układ i wygląd strony jest wg. mnie bardziej czytelny…. Z ciekawości ile taki szablon kosztuje? Kawał dobrej roboty…

  Odpowiedz
 5. macin

  Świetnie to wygląda. Zawsze zastanawiam się jak ludzie wpadają na takie pomysły.
  Górny pasek (…Lokalizacje Wiadomości) jest nieco za długi – trochę odstaje. „Rozbłysk” pod Mój Mac jest trochę kiepski bo piksele widać nawet na dobrym monitorze, nie da rady tego „wygładzić”.
  Ale generalnie ukłony 🙂 Prosty i czytelny – taki macowy 🙂

  Odpowiedz
 6. pablo

  Bardzo ładnie i przyjemnie.. zdecydowanie lepiej niz dotychczas:)

  Odpowiedz
 7. JQS1984

  no…. jeszcze tylko logo 🙂

  Odpowiedz
 8. pemmax

  Dziękuję za ciepłe słowa i uwagi.
  W miarę moich skromnych możliwości postaram się skorzystać z sugestii. Co do ciemniejszego tekstu to chyba da się zrobić. Gorzej widzę temat na uciekającą krawędź 😉
  Co do logotypu, to obawiam się, że to „coś” jest szczytem moich możliwości. Szczyt bardzo niski, to fakt, ale chociaż komponuje się z resztą.
  Panie maggot, jak pojawisz się na iChacie to ze szczegółami wyłuszczę Ci co i jak z finansami.
  Jeszcze raz dziękuję z a ciepłe słowa i uwagi. Teraz wypadałoby tylko ciekawie pisać, ale tutaj nie myślcie, że poziom się podniesie. Będzie skromnie jak dotychczas.

  Odpowiedz
 9. Roberto

  baaardzo przyjemnie
  a nad logiem ktoś mógłby spróbować posiedzieć 😉
  a nuż znajdzie się jakaś poczciwa dusza 😉

  Odpowiedz
 10. BS

  ja juz wprawdzie pisalem ale najwyrazniej wcielo moj poprzedni komentarz – ladnie i przejrzyscie

  Odpowiedz
 11. Pemmax

  Bartku, to nie moja wina i Twoje komentarze są mile widziane 😉 Akismet coś wariuje, ale jak ilość spamu przekroczyła 500 to przestałem tam zaglądać. Widzę, że podobna sytuacja miała miejsce w poście o ForkLift. Przepraszam.
  PS. Dlaczego się nie upominacie o swój głos ;-)?

  Odpowiedz
 12. AndrzejL

  Dopiero dzisiaj dotarłem do zaległych wpisów, a tu taka niespodzianka. Zmiana jak najbardziej na plus. Teraz jeszcze przyjemniej będzie tu zaglądać.

  Odpowiedz
 13. iLanser

  Bardzo przyjemna grafika 😉 i tak milej się zrobiło 😉

  Odpowiedz
 14. qubus

  Stronka jest teraz extra !

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.