^

Mój Mac wychodzi z mroku

Przemysław Marczyński

19 listopada 2008

MM_nowe.png

Mój Mac się zmienia. Postanowiłem porzucić ciemną stronę mocy i wprowadzić troszkę bardziej przyjazne kolory na stronie. Szablon posiada również kilka innych cech, które skłoniły mnie do jego zakupu. Można ustalić priorytet wiadomości, a taka informacja będzie widoczna na samej górze strony. Znacznie ułatwi mi to wyeksponowanie interesujących wpisów. Szablon obsługuje specjalnie przygotowane miejsca na bannery (reklamodawcy proszę ustawiać się w kolejce ;-)). Zatem czysto i schludnie będę mógł umieszczać odnośniki do promowanych programów, firm i stron. Kolejna sprawa to obsługa miniaturek. Zawsze podobały mi się strony z małą grafiką dołączoną do wpisu, teraz MM będzie mógł cieszyć się ta funkcją. To mała sprawa, a cieszy. Awatary, wreszcie! Na większości szanujących się stron mamy swoje gębusie. Od dziś każdy może się cieszyć swoim awatarem w komentarzu. Jak widzicie brak jest prawdziwego logotypu strony. Mam jednak nadzieję, że ten temat również zostanie zamknięty. I to chyba na tyle.

Rewolucji nie ma, ale mam nadzieję, że strona bardziej przypadnie Wam do gustu i milej będzie tu klikać. Starałem się, żeby wszystko działało prawidłowo, jednak wątpię aby ustrzec się wszystkich błędów. Proszę pisać o wszelkich niedociągnięciach na stronie.

Wszystkie uwagi co do wyglądu mile widziane.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (16)
L

16 komentarzy

 1. BS

  ladnie i przejrzyscie 🙂

 2. teamon

  Całkiem spoko, dalbym tylko nieco ciemniejsza czcionke dla wpisu.

 3. DominoAqq

  ladne toto 😉

 4. makojad

  super 🙂

 5. Zierek

  Jestem 'za’! 🙂

 6. magott

  Układ i wygląd strony jest wg. mnie bardziej czytelny…. Z ciekawości ile taki szablon kosztuje? Kawał dobrej roboty…

 7. macin

  Świetnie to wygląda. Zawsze zastanawiam się jak ludzie wpadają na takie pomysły.
  Górny pasek (…Lokalizacje Wiadomości) jest nieco za długi – trochę odstaje. „Rozbłysk” pod Mój Mac jest trochę kiepski bo piksele widać nawet na dobrym monitorze, nie da rady tego „wygładzić”.
  Ale generalnie ukłony 🙂 Prosty i czytelny – taki macowy 🙂

 8. pablo

  Bardzo ładnie i przyjemnie.. zdecydowanie lepiej niz dotychczas:)

 9. JQS1984

  no…. jeszcze tylko logo 🙂

 10. pemmax

  Dziękuję za ciepłe słowa i uwagi.
  W miarę moich skromnych możliwości postaram się skorzystać z sugestii. Co do ciemniejszego tekstu to chyba da się zrobić. Gorzej widzę temat na uciekającą krawędź 😉
  Co do logotypu, to obawiam się, że to „coś” jest szczytem moich możliwości. Szczyt bardzo niski, to fakt, ale chociaż komponuje się z resztą.
  Panie maggot, jak pojawisz się na iChacie to ze szczegółami wyłuszczę Ci co i jak z finansami.
  Jeszcze raz dziękuję z a ciepłe słowa i uwagi. Teraz wypadałoby tylko ciekawie pisać, ale tutaj nie myślcie, że poziom się podniesie. Będzie skromnie jak dotychczas.

 11. Roberto

  baaardzo przyjemnie
  a nad logiem ktoś mógłby spróbować posiedzieć 😉
  a nuż znajdzie się jakaś poczciwa dusza 😉

 12. BS

  ja juz wprawdzie pisalem ale najwyrazniej wcielo moj poprzedni komentarz – ladnie i przejrzyscie

 13. Pemmax

  Bartku, to nie moja wina i Twoje komentarze są mile widziane 😉 Akismet coś wariuje, ale jak ilość spamu przekroczyła 500 to przestałem tam zaglądać. Widzę, że podobna sytuacja miała miejsce w poście o ForkLift. Przepraszam.
  PS. Dlaczego się nie upominacie o swój głos ;-)?

 14. AndrzejL

  Dopiero dzisiaj dotarłem do zaległych wpisów, a tu taka niespodzianka. Zmiana jak najbardziej na plus. Teraz jeszcze przyjemniej będzie tu zaglądać.

 15. iLanser

  Bardzo przyjemna grafika 😉 i tak milej się zrobiło 😉

 16. qubus

  Stronka jest teraz extra !