^

Webify – prosta edycja grafiki

Przemysław Marczyński

25 września 2008

Webify.icns

Ta aplikacja dopiero powstaje. Obecnie dostępna jest druga Beta, ale rokowania są bardzo ciekawe.

Webify to prosty edytor graficzny, którego głównym założeniem jest przygotowanie plików graficznych do publikacji w sieci. Program korzysta z silnika graficznego Mac OS X Leopard, co sprawia, że edycja grafiki odbywa się błyskawicznie. Na starcie mamy cztery sekcje edycji: odbicie, korekta obrazka, obrót i skalowanie.

Webify_menu.png

W obecnej postaci, program potrafi również przyciąć obrazek oraz przeczytać informacje o pliku. Nawet tak niewielka liczba opcji jest w stanie pokazać co drzemie pod tą skromną funkcjonalnością – szybkość. Jest to jeden z niewielu programów, który w pełni korzysta z potęgi Core w Mac OS X.

Autorzy zapowiadają, że razem z pojawieniem się wersji oficjalnej programu zostanie opublikowany SDK. Dzięki niemu, programiści będą mogli tworzyć rozmaite wtyczki i udogodnienia dla programu.

Webify potrafi zapisać pliki w następujących formatach: JPEG, JPEG 2000, PNG, PDF, PSD oraz TIFF.

webifyFullscreen.png

Cena aplikacji wynosi 20 dolarów.

Witryna programu Webify – http://www.mudbugsoftware.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. jaco

    Poza obrotem nie ma chyba niczego co ma Preview.app. Dodatkowo Preview ma adnotacje i jest za darmo 😉

  2. Przemysław Marczyński (Pemmax)

    Przypomina, że to beta. Już widziałem kilka programów, które na początku swojej drogi miały skromne możliwości. Potem okazały się perełkami. Myślę, że ten projekt przyniesie ciekawe funkcje.