^

StarOffice 9 Beta – kolejny darmowy pakiet biurowy

Przemysław Marczyński

4 sierpnia 2008

StarOffice.jpg

StarOffice to kawałek prawdziwej historii otwartych pakietów biurowych. Ponownie Sun wychodzi z propozycją nowej wersji darmowego edytora, arkusza, bazy danych i innych programów wchodzących w skład aplikacji dla biura. Nowy StarOffice obsługuje formaty Microsoft Office 2007, OOXML, PDF, ODF 1.2 i inne. Autorzy programu zapewniają, że potrafi również importować pliki PDF i edytować je, mi ta sztuka się nie udała. Pakiet jest dostępny w wersji polskiej i tylko dla Maków na Intelu. Rozmiar pliku 199MB. Pełny opis nowych funkcji znajdziecie w 57 stronicowym pliku PDF.

Po wyjściu StarOffica z testów beta, trzeba będzie za używanie tego programu zapłacić (grafmarr – dziękuję za zwrócenie uwagi na tą ważną informację).

Witryna StarOffice – kliknij

Poniżej kilka zrzutów ekranu

StarOffice1.jpg

SO2.jpg

so2-1.jpg

so3.jpg

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. magott

  Potwierdzam problemy z plikami pdf…. reszta bez problemu… wszelkie pliki z Worda i Excela w wersjach starych i nowych śmigają bez problemu….

 2. grafmarr

  Niestety nie zgodzę się, że „reszta bez problemu”. Dokumenty z Worda 2004 nie zachowują w każdym przypadku oryginalnego formatowania.
  Jeszcze jedna uwaga Star Office nie jest propozycją darmową. Tak jest tylko w wersji beta, która obecnie jest udostępniona. Darmową propozycją jest OpenOffice Org 3, który jest prawie dokładnym odpowiednikiem tego StarOffica 9 i również jest w wersji beta. Przy czym na razie nie jest dostępny w języku polskim (oczywiście mam na myśli natywną dla OS X wersję OpenOffica). StarOffice w wersji gotowej będzie płatny.

 3. Przemysław Marczyński (Pemmax)

  @grafmarr, faktycznie przeoczyłem informację, że po testach beta SO będzie płatny. Już poprawiam. Co do importu plików z Worda to jedynie Word potrafi dobrze to zrobić, chodź znane są problemy z importem plików z poprzednich wersji.
  Ogólnie dzięki za czujność.