^

HakoreSMS – wiadomości tekstowe po polsku

Przemysław Marczyński

10 lipca 2008

HakoreSMS.jpg

Po długiej przerwie zagościła aktualizacja jednego z pierwszych polskich widgetów dla Mac OS X. Autorem tej świetnie sprawującej się aplikacji jest Marcin Krzyżanowski. Dzięki HakoreSMS mamy możliwość wysyłania wiadomości tekstowych do operatorów Orange, Plus i Era. Z faktu, że mój telefon pracuje w zasobach sieci Play, ubolewam nad faktem braku wsparcia tej sieci. Nowa wersja jest zintegrowana z systemowym menadżerem haseł Keychain (Pęk kluczy), potrafi zapisać historię SMSów oraz dodano podręczną listę numerów z Książki adresowej (to nie wszystkie zmiany). Widget bardzo ładnie sprawuje się pod najnowszym Mac OS X Leopard.

Troszkę filantropii

Z tego co wiem, komputer pana Marcina został skradziony. Był to jedne z powodów, gdzie widget nie był aktualizowany. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy wesprą drugiego w potrzebie. Tutaj proszę o brawa dla firmy Tachobis z Warszawy. Laptop został wypożyczony na miesiąc, ja jednak apeluję o przedłużenie tego okresu do wydania kolejnej wersji, która będzie obsługiwać sieć Play. W zamian za to (i za bezinteresowne wsparcie) oferuję bannerek na MM. Proszę przysłać do mnie PRowca. Warto wspierać filantropów 😉

Ja życzę tylko jednego – Niech Hakore się rozwija 😉

Witryna HakoreSMS – http://hakore.com/HakoreSMS/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Heidi

  Podziękowania należą się też Maksymilianowi Lipce, bo to on, tak naprawdę, był „drożdżem” całej akcji. To on, gdy Marcin opisał sytuację, napisał do wielu osób z prośbą, by uruchomić swoje kontakty. I w dużej mierze to właśnie jego zasługa, że wszystko tak ładnie się udało.

 2. powermac

  Faktycznie użyteczny widget – pięknie dziękuję. Mam tylko drobny kłopot w postaci braku polskich znaków diakrytycznych. Nie wiem czy to coś u mnie czy ta wersja ich po prostu nie obsługuje.
  Pozdrawiam

 3. Przemysław Marczyński (Pemmax)

  @powermac, osobiście nie mogę sprawdzić czy polskie znaki działają. Wiem jednak, że nie warto używać polskich znaków podczas pisania SMSów. Taki znak z naszym ogonkiem jest liczony jako kilka liter SMSa. Rachunek na telefon, może okazać się wówczas bolesny.

 4. Marcin Krzyżanowski

  Z tymi pliterkami to różnie bywa. Część bramek wcale ich nie obsługuje (gsmservice,orange), niektórych nie udało mi się ostatecznie wyjaśnić (era,plus), ale będę podejmował próby wyjaśnienia problemu pliterek w SMS’ach.
  Odnosząc się do dlugości SMS’a to bramka musi obsługiwać UTF i wiąże się to przeważnie ze zmniejszeniem znacznym ilości liter w jednym SMS.

 5. migawka

  gdzie ja moge sprawdzic ta cala historie moich sms?

 6. P. Marczyński

  @migawka jeśli klikniesz w „i” prawy dolny róg i zaznaczysz „historia w pliku” to dane będą zapisywane do pliku tekstowego.