^

Vista za 30 złotych

Kilka dni temu w moich drzwiach stanął listonosz z przesyłką od Microsoft Polska i zażądał 30 złotych. Dałem. Pytacie czy było warto… oj i to bardzo 😉

Od kilkunastu tygodni w promocjach pojawia się Parallels. Ja swoją wersję posiadam gdy pojawiła się w paczce z MuPromo. Jednak do niedawna, leżał ten program zupełnie niepotrzebny. Od wizyty listonosza to się zmieniło. Osobiście odpalę sobie BricsCADa Ale o co chodzi pytacie… już wyjaśniam.

Jak zdobyć tanią Vistę Ultimate z roczną licencją.

1. Wejdźcie na stronę http://heroeshappenhere.iis7.pl

2. Zarejestrujcie swoje konto w Windows Live

3. Potem kliknijcie tutaj.

4. Wypełnijcie ankietę klikając duży banner

vista30pln-1.jpg
5. Czekajcie na listonosza z 30 złotymi w kieszeni.
6. Po otrzymaniu przesyłki wchodzicie na stronę www.registerwindowsvistasp1.com gdzie podajecie swój unikatowy numer PIN z opakowania płyty.

Oprócz samego systemu z roczną licencją, otrzymujemy płytę z Windows Server 2008 (240 dni) oraz usługą Windows Live OneCare (90 dni). Jeśli mimo to uważacie, że 30 złotych to dużo, może zachęci Was 260 stronicowa książka „Poradnik administratora Windows Server 2008”.

Muszę tutaj poklepać Microsoft po ramieniu. Zrobili mi niezły prezent. Od pewnego czasu zastanawiałem się, jak ugryźć temat CADa i Maka. Czy warto kupować Windowsa, tylko po to, aby uruchomić na nim aplikacje do rysunku technicznego? Teraz mam na sprawdzenie takiego rozwiązania cały rok. A Wy co będziecie testować na MakoWindowsie?

20080703_0681.JPG

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (15)
L

15 komentarzy

 1. Scroller

  Podziękować 🙂 Czekam na przesyłkę 😉

 2. piekamil

  no też się wpisałem – wielkie dzięki za informacje.
  Ile musiałeś czekać na przesyłkę? Bo oni niezawiele napisali na tej swojej stronie. Tyle co na banerze…

 3. piekamil

  a nie – poprawka:
  W związku ze strajkiem Poczty Polskiej informujemy, że mogą wystąpić opóźnienia w dostarczaniu przesyłek pakietów testowych.
  Przepraszamy za niedogodności.
  microsoft i poczta polska – czego chcieć więcej? 😉

 4. Przemysław Marczyński

  @piekamil to trwało około 2 tygodni, ale wtedy faktycznie Poczta nie dostarczała paczek w trybie normal.

 5. makojad

  Ojej, z całym szacunkiem, ale za Viste nie dałbym złamanego grosza. Przyszło toto rok temu do mojej kobiety razem z laptopem Vaio. Był niezły cyrk, a kobiece łzy lały się na klawiaturę. Zdołałem niewiastę przekonać do XP, żeby ulżyć biedaczce. No i Vista wylądowała w szafie, gdzie jej miejsce.

 6. Pavko

  Poniosło Cię z tą Vistą, bez urazy ale może z wrażenia założysz portal mojpecet.pl 😉
  Microsoft klonuje i to w sposób niefunkcjonalny rozwiązania apple, tak robią firmy które nie mają już nic do zaoferowania. W dodatku w notebooki dosłownie „wpychają” Vistę by nabić licznik sprzedaży. MOi znajomi po zakupie takiego laptopa, proszą mnie o zainstalowanie XP, bo Vista ich przeraża, delikatnie mówiąc, by nie cytować dołownie ich słów.

 7. Przemysław Marczyński

  @Pavko, urazy brak. Mam nadzieję, że ten wpis komuś się przyda (oprócz Scrollera). Dla mnie jest to alternatywa przed wydaniem kilkuset złotych i próbą uruchomienia CADa na Maku.
  Co do bloga o PC, to raczej odpuszczę. Swojego czasu dumałem o czymś w tematyce CADa (mojcad.pl). Teraz domena jest na sprzedaż… niestety czasu coraz mniej…

 8. Pavko

  Przemku a archicad nie wystarczy na Twoje potrzeby, jest na maczka? Swoją drogą bardzo dobry program do projektowania o którym słyszałem, że „WTC” zostało na nim zaprojektowane – REVIT niestety na Windowsa.

 9. pemmax

  Niestety, Archi jest bardziej skierowany dla architektów. Zresztą u siebie posiadam licencję na BricsCADa oraz AutoCADa 2008. Kolejny zakup nie wchodzi już w grę.

 10. FranekSinatra

  Ja tez dostałem swoja przesyłkę 🙂 przyznam, ze jestem zaskoczony przyszła po 4 dniach 🙂 🙂

 11. piekamil

  ja też już „cieszę” się nowym systemem. Zaczął od tego, że wykrzaczyły się preferencje systemu. Ale wyłączyłem aero i wygląda prawie jak stary dobry xp.
  Wielkie dzięki za pomoc. W końcu po 11 latach od win95 znowu mam oryginalnego windowsa…

 12. Zierek

  Ja dziś dostałem, zarejestrowałem się 02.07.2008
  Prezent fajny 🙂

 13. cebu

  Mam od jakiegoś czasu, ale nie mogę znaleźć nigdzie kodu aktywacyjnego… Teraz system zaczął mnie pytać o aktywację. Macie podobnie?
  Pzdr

 14. cebu

  @Pemmax
  Dzięki za info – pośpieszyłem się z pytaniem 🙂
  Zaraz po zadaniu go znalazłem na okładce tę informację i postąpiłem zgodnie z instrukcją. Vista na vmware fusion aktywowana 🙂
  Pzdr
  Czarek