^

ForkLift 1.5 Beta

Przemysław Marczyński

22 stycznia 2008

Forklift15Beta

Bardzo popularny menedżer plików (okrzyknięto go nawet Norton Commanderem dla Maka) jest dostępny do testów. Każdy chętny może sprawdzić nowe możliwości aplikacji, a trzeba przyznać, że programiści z Binarynights zrobili kawał dobrej roboty. Lista usprawnień i nowych funkcji jest długa.

Zmianie uległ interfejs użytkownika. Doskonale wtapia się w trendy ustalone przez Mac OS X Leopard. Uraczono nas również nowym panelem bocznym i wsparcie dla opcji Quick Look. Kod odpowiedzialny za kopiowanie plików został przepisany od nowa. Kopiowanie działa szybciej zarówno na danych dyskowych jak i kopiowaniu plików przez FTP. Nowy panel podglądu plików potrafi w locie zajrzeć do PDFa czy pliku graficznego.

Forklift15Beta2

Poprawką uległy również opcje filtrowania i połączenia via bluetooth. To oczywiście nie wszystkie nowinki, ale w moim odczuciu najważniejsze.
Wszelkie błędy uprasza się raportować na stronie wsparcia technicznego.
Stąd pobierzesz ForkLift 1.5 BETA – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. michaeel

  Ciekawe czy dla kupujacy forklift w tamtym roku od MUPromo aktualizacja do 1.5 bedzie za free. I czy 1.5 bedzie tylko dla Leoparda?

 2. marcin

  Z tego co wiem, to będzie to wersja tylko dla Leosia i będzie to darmowy update dla wszystkich, którzy nabyli wersję 1.2. Nie wiem, jak z kopiami pochodzącymi z MUPromo, ale przypuszczam, że ich również to dotyczy.

 3. michaeel

  Dzieki 🙂 no coz, czas zainstlowac Leo 🙂

 4. eMCe

  A może jakaś lokalizacja się szykuje? 🙂