^

File Action (PL) – porządkowanie danych

Przemysław Marczyński

22 grudnia 2007

Fileaction-1

Dziś pragnę zaproponować młodą aplikację, która w zdecydowany sposób powinna zaprowadzić porządek na naszych dyskach twardych. Zadaniem File Action jest przenoszenie plików przy dokładnie określonych regułach w odpowiednie, ustalone przez nas położenie. Zasada działania prosta, zaś sam program banalny w użyciu. W pierwszym kroku ustalamy dla reguły który katalog ma być monitorowany. Następnie ustalamy, gdzie plik(i) ma być przeniesiony. Ostatni krok pozwala na podanie wartości przedrostków nazw oraz rozszerzeń.

Każda reguła może zostać wykonana ręcznie lub z ustalonym interwałem czasowym. Z faktu, że pobieram z sieci naprawdę dużą ilość oprogramowania, katalog Pobrane rzeczy robi się strasznie nieczytelny. Jedna reguła każąca przenosić wszystkie pliki z rozszerzeniem dmg do nowego podkatalogu uprościła mi zarządzanie tą teczką. Warto zapoznać się z aplikacją, chodź jako noworodek nie posiada kilku mile widzianych funkcji. Podstawowe zadanie spełnia jednak doskonale – porządkuje dysk.
Pragnę nadmienić, że program posiada polski interfejs. Na razie jest on w fazie beta (a raczej RC) i jest traktowany jako nieoficjalny dodatek. Prowadzę rozmowy z autorem o włączeniu polonizacji do wersji oficjalnej programu. Obecnie nie są widoczne dwa zwroty w naszym języku. Kolejna aktualizacja File Action ma naprawić ten błąd.

Fa1

Polski interfejs możecie pobrać stąd.
Program pobierzecie z tego adresu (3MB)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. microust

    Dzięki, taki „przedświąteczny” 😉 Zobaczmy co potrafi zatem.

  2. cxyoo

    Problemy ze spolszczeniem programu :[

  3. Pemmax

    Czy można prosić o konkrety?