^

Ukryj program – Dock Dodger

Przemysław Marczyński

11 października 2007

Czy dopada Was czasem zmora przepełnionego Docka? Ja mam ten syndrom dość często. Z faktu iż nie ma sytuacji bez wyjścia wybrałem się na poszukiwania, jak zaradzić tej sprawie. Zawsze mnie cieszy, gdy program pozwala na umieszczenie swojego znaczka na belce menu obok Spotlighta. Rzadko jednak taka możliwość istnieje. Z pomocą przychodzi Dock Doger. Jest to proste narzędzie pozwalające na schowanie ikony programu w Docku i górnym menu. Wystarczy przeciągnąć odpowiedni program w okno Dock Dogera i programy stają się niewidoczne. Powtórzenie tej operacji przywraca stan pierwotny. Aplikacja jest w fazie testów i brakuje kilku przydatnych opcji. Wyraźnie powinno znaleźć się okno zarządzające ukrytymi aplikacjami oraz możliwość ukrywania tylko znaczków w Docku.
Aplikacja jest obecnie w wersji 0.1 i autorzy ostrzegają, że mogą występować problemy w działaniu schowanych programów. Osobiście nie doświadczyłem żadnych niespodzianek. Program jest darmowy.
Witryna aplikacji – http://foggynoggin.com/dockdodger

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. JSG

    Do tego samego służy aplikacja docless i jest darmowa w pełnej wersjii (1.3.x) dostępna od dość dawna ponadto jest po Polsku i dostępny na stronie Heidiego
    strona domowa programu