^

WorldRadio – radio na Maca

Przemysław Marczyński

3 października 2007

Jeśli słuchacie dużo radio to ten widget jest dla Was. Programik posiada kilkanaście zdefiniowanych polskich stacji radiowych. Znajdziemy tam: TOK FM, Złote przeboje, RMF i kilka stacji regionalnych. Niestety nie ma tam mojej Trójki ;-( Istnieje możliwość ręcznego dodawania stacji radiowych. Moja próba odsłuchania Trzeciego Programu Polskiego Radia zakończyła się jednak klapą. Będę próbował dalej.
Witryna programu – http://www.bazyl.xpg.com.br/
PS. Jeśli nie słuchacie radio a oglądacie telewizję, to zmieńcie swoje przyzwyczajenia – warto 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (15)
L

15 komentarzy

 1. magott

  Ano ja też szukam czegoś do słuchania Trójki. Obadałem WorldRadio, Radioshift i inne – ale też tnie się na potęgę, czy oni nie mogą zmienić sposób nadawania programu w Internecie, na bardziej linuxo i maco – lubny? Mam nadzieję, że się coś wreszcie w tej kwestii zmieni. Póki co Trójeczka z normalnego radia w pracy.

 2. arth

  sorry ale w WorldRadio jest Trojka , właśnie słucham 😀

 3. Pemmax

  arth poratuj zatem magicznym zaklęciem. Jak to uczyniłeś?

 4. magott

  U mnie Trójka też jest, ale tnie się niemiłosiernie…. niestety….

 5. Pemmax

  Kurcze. JEST 😉 Przysięgam, że jej wcześniej nie było. Mi Trójeczka śmiga aż miło 😉
  Dzięki Panowie 😉

 6. cezex

  Nie odmieniasz słowa „radio”?

 7. Pemmax

  chyba nie masz mi tego za złe 😉

 8. dominik

  a mi niestety nie dziala. jakakolwiej stacja w formacie WMP daje komunikat Error: media not found.
  mam zainstalowany zestaw Windows Media (nie Player) z Microsoft. wie ktos co jest grane (a w zasadzie dlaczego nic nie jest grane)?

 9. Pemmax

  @ dominik
  Kliknij w „i” na widgecie, a następnie Config. Teraz Download all Radio. Stacja III Programu Polskiego Radia powinna znaleźć się na liście stacji w Polsce. Po jej wybraniu powinieneś usłyszeć co grają. Upewnij się, że masz najnowszą wersję widgeta.

 10. dominik

  tak wlasnie zrobilem. dzialaja mi wszystkie stacje nadajace w MP3, WMP nie chodzi. wlasnie sprawdzilem na innym komputerze i nadal ten sam komunikat.

 11. Pemmax

  @dominik, nie mam pojęcia dlaczego nie możesz odsłuchać Trójki. Mi na początku też nie działało, a po uaktualnieniu do najnowszej wersji śmiga. Zainstaluj ponownie widget… może ruszy.

 12. Emka

  Witam:) A czy ktos moglby mi lopatogologcznie wyjasnic jak to zainstalowac? Tzn. Mam juz widgeta, ale nie wiem jak znalezc stacje…
  Pozdrawiam:)
  M

 13. Pemmax

  @Emka: Klikasz znaczek „i” prawy dolny róg widgeta. Następnie wybierasz zakładkę Config. Kolejna czynność Download All Radios. Odczekaj chwilkę. Pojawi się komunikat czy dodać stację. Kliknij Yes (Tak). Teraz wybierz z menu rozwijalnego po prawej stronie Poland. Powinno działać. Jeśli nadal będą problemy daj znać. Najszybciej przez http://mojmac.pl/kontakt/

 14. Emka

  Dzięki:) Hula:) Powiem tak…Genialne…a co ja sie nameczylem aby trojki posluchac…Co prawda moja Pani jeszcze placze, ze nie ma jej ukochanego radia ram z Wroclawia, ale trojka to juz i tak jest ok:)
  Dzieki raz jeszcze:)
  Pozdrawiam:)
  M

 15. eMCe

  A działa Wam Radio Złote Przeboje? Mi tylko po połączeniu mówi, że największe przeboje lat 60 i tak w kółko…