^

Partycja Macowa na Windowsie

Przemysław Marczyński

17 września 2007


Czasem pracując pod Windowsem istnieje potrzeba zerknięcia na CD zapisany w systemie Mac OS X. Ci którzy chcieli dokonać tego zadania rozczarowali się bardzo. Nie wiedzieć czemu, Microsoft nie umożliwia przeglądania plików z partycji HFS+ (Mac OS Extended). Nie wnikam dlaczego, po prostu Bill tak chciał. Jednak warto wiedzieć, że pomimo niechęci do współpracy Okien z formatem HFS+ można zarządzać pliki z takiej partycji. Posłuży do tego program hfsexplorer. Oprócz przeglądania i kopiowania danych możemy zajrzeć do plików z rozszerzeniem dmg. Wszystko odbywa się w prosty sposób. Wskazujemy odpowiedni napęd lub podajemy ścieżkę i klikamy GO. Zawartość drzewa katalogowego wyświetla się w oknie aplikacji.
Polecam wszystkim, którzy dzielą swój czas na Mac OS Xa oraz Windowsa.
Strona programu – http://hem.bredband.net/catacombae/hfsx.html

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. glub

  nie lepszy macopener lub macdrive?

 2. Rudhy

  @Glub: a one darmowe są? To wygląda na darmowe i może uratować przed restartem, gdy coś zostało na HFS’ie, a siedzimy w Boot Camp. Mnie właśnie do tego się przyda i raczej nie wydam z tej okazji jakiejkolwiek kasy.

 3. Pemmax

  Oczywiście program jest darmowy co daje mu znaczną przewagę nad konkurencją 😉

 4. Robert Gąsiorowski

  nie działa pod windows 7

 5. Robert Gąsiorowski

  jest coś takiego bez opłat pod nowsze systemy ? windows 7 i w górę?