^

Sequential 1.2

Przemysław Marczyński

15 września 2007

O programie Sequential pisałem już raz na AppleBlog, ale nie zaszkodzi raz jeszcze przedstawić ten sympatyczny program. Sequential służy do przeglądania zdjęć, obrazów graficznych w popularnych formatach .jpg, .gif, czy .png. Do tego obsługuje formaty archiwów .cbr, .cby i .rar (bez hasła) a od wersji 1.1 otwiera także PDFy. Te formaty są znane wszystkim tym, którzy czytają czasem komiksy z sieci. I właśnie głównie do czytania komiksów Sequential jest idealny!
Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość przewijania dużych obrazów w różnych kierunkach. Z góry na dół, od lewej do prawej, i na odwrót. Robi to bardzo przyjemnie i można niemal odnieść wrażenie, że porusza się wraz z naszym wzrokiem. Kwestie poruszania się po obrazach zostały ujęte w pliku pomocy.

W nowej wersji pojawiła się możliwość tworzenia „zakładki” (pauza) dla przeglądanych pliku, która pozwala powrócić do wybranego obrazu. Dodatkowo pojawiła się również opcja ustawień tymczasowych i domyślnych. Dotyczą one sposobu przeglądania plików, bowiem może zdarzyć się tak, że jedynie na chwilę będziemy chcieli zmienić pewne ustawienia, a wolelibyśmy, żeby przy następnym pliku wszystko otwierało się normalnie. Temu właśnie służą ustawienia tymczasowe.
Wciąż największą wadą programu jest brak ikony. Jeśli ktoś miałby jakieś propozycje, proszę o kontakt z autorem programu, albo ze mną.
Sequential jest oczywiście dostępny za darmo, także w języku polskim. Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi, czy spostrzeżenia dotyczące tłumaczenia, chętnie się o nich dowiem.
http://home.comcast.net/~sequential/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy