^

Pixel – kolejna beta

Przemysław Marczyński

12 września 2007

Jakiś czas temu pisałem o programie do edycji grafiki – Pixel. 29 sierpnia pojawiła się kolejna beta tej aplikacji oznaczona numerkiem Beta 7. Już wcześniejsza wersja programu przypadła mi do gustu, a widać obiecujące zmiany w nowym wydaniu.
Interfejs staje się coraz bardziej Macowy. Na belce systemowej pojawiło się „nasze” menu. Okna narzędziowe są jeszcze „zamknięte” w oknie aplikacji. Widać, że autor programu ruszył w kierunku integracji z Macowym środowiskiem. Może powodem takiej sytuacji jest przesiadka z PC na Maca. Tak, autor programu to świeży Mac użytkownik 😉

Pixel1

Program działa znacznie stabilniej od swojego poprzednika. Większość narzędzi działa bez zarzutu. Mimo to, Pavel Kanzelsberger ma jeszcze sporo do zrobienia z kodem programu. Program potrafi niespodziewanie zakończyć swoje działanie – uroki wersji beta.

Kilka ważnych spraw zmieniono w społeczności Pixela. Po pierwsze, najnowszą kompilacje programu możne pobrać każdy chętny. Dotychczas najświeższe wersje programu były tylko dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Drugą sprawą jest powstająca witryna Pixel Community. Jej głównym celem będzie zebranie całego projektu Pixel w jednym miejscu. Dostęp do forum oraz raportowanie błędów pod jednym adresem.
Mam nadzieję, że te wszystkie zabiegi przyspieszą pracę nad tą alternatywą dla Photoshopa. Tak, nie boję się użyć tego stwierdzenia. Program ma bardzo duże możliwości i mam nadzieję, że będzie prawdziwą konkurentem dla „jednego słusznego edytora graficznego”.
Warto również poinformować, że program można kupić w Polsce dzięki firmie Respect. Koszt programu to 129 złotych. Więcej informacji o zakupie Pixela znajdziecie pod tym adresem – http://pixel.info.pl/kup-program-pixel
Program możecie pobrać tutaj – http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=4
Witryna programu – http://www.kanzelsberger.com/pixel/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy