^

Firewall za darmo, ale…

Przemysław Marczyński

3 września 2007

Ls

Jeśli nie wystarcza Wam systemowy firewall wbudowany w OS Xa na pewno zainteresujecie się programem Little Snitch. Program jest prosty w konfiguracji i obsłudze. Jak to firewall, monitoruje odbieranie i wysyłanie pakietów przez programy zainstalowane na naszym dysku. Gdy aplikacja chce połączyć się z internetem Little Snitch informuje nas o tym i daje kilka możliwości działania. Możemy: zgodzić się, aby program zawsze łączył się z internetem, łączył się z siecią tylko raz lub do momentu zakończenia aplikacji. Możemy również ustalić, że dana reguła obowiązuje dla jednego portu, tego samego serwera lub obu parametrów na raz.

Objective Development Software GmbH pracują już nad nową wersją tego firewalla. Z tej przyczyny oddają do wglądu jego możliwości z nadzieją wychwycenia różnych błędów. Najnowsza wersja Beta programu jest do pobrania po kliknięciu w ten link – Download.
Następnie należy wprowadzić numer seryjny: 32WXLW0-W10P10GXW12GW1YN-LMX2ZH7N3G. Jedyną smutna wiadomością jest, że kod będzie działał do 10 października 2007 roku.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy