^

AppFresh znaczy Jabłko zawsze świeże

Przemysław Marczyński

11 sierpnia 2007

Picture 3

Ile znajdziemy programów na dyskach naszych komputerów? Ja mam ich 90 do tego wtyczki i widgety oraz inne dodatki. Trudno jest mi zapanować nad pojawiającymi się uaktualnieniami dla tych wszystkich elementów systemu. Jest na to rada – AppFresh. Jeśli używacie widgetu App Update to nie będę musiał Was bardzo zachęcać do instalacji AppFresha.

Przy uruchomieniu sprawdza on zawartość naszego dysku i monitoruje dostępność nowych wersji. Wszystkie wyniki wyszukiwania umiejscowione są w grupach dając nam szybkie informacje ile i jakie programy wymagają uaktualnienia. AppFresh monitoruje również nowe wersje Widgetów, Wtyczek oraz elementów System Preferences.

Af1 1

Za jednym kliknięciem możemy uaktualnić wszystkie programy z naszego dysku bądź tylko wybrany. Proste i sympatyczne rozwiązanie, ponieważ program nie tylko pobiera pliki ale również je instaluje. Po wybraniu Update nic nas już nie obchodzi.
Jeśli jesteśmy nader ostrożni, że boimy się jako pierwsi testowania nowych wyczynów programistów i czekamy aż pierwsza plaga użytkowników połamie zęby na nowinkach to AppFresh również przychodzi nam z odsieczą. Opcja Snapshot umożliwia zapisanie poprzedniej wersji programu i przywrócenie jej w dowolnej chwili. To taka okrojona wersja Time Machine 😉


Program współpracuje z serwisem IUse This gdzie znajdują się informacje pokazujące popularność programów wśród społeczności tej witryny. Bez odwiedzania podanego adresu znajdziemy te informacje w oknie AppFresha.
Na domiar wszystkiego powiem, że aplikacja jest całkowicie darmowa. Obecnie program jest w fazie beta ale świetnie sobie radzi w działaniu. Prawdziwe cudeńko. Doskonały program w doskonałej cenie 😉 Jak dla mnie 4,5 w skali do 5.
Program znajdziecie tutaj – http://metaquark.de/appfresh/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. eazyone

    Genialne, działa znakomicie…Również polecam…

  2. Remik_K

    Genialny program. A swoja droga to niezle sie zdziwilem jak zobaczylem ile mam nieaktualnych programow. Zawsze mi sie wydawalo, ze mam wszystko raczej aktualne. Dzieki serdeczne za ten opis.