^

Wideo pod kontrolą

Przemysław Marczyński

1 sierpnia 2007

Miro

Dziś zachęcam do pobrania aplikacji, której głównym zadaniem jest gromadzenie i przeglądanie wszelkich plików wideo. Miro pozwala na wyszukiwanie zadanej frazy w różnych serwisach filmowych od YouTube zaczynając. Wszystkie pliki spełniające dane kryteria pokazują się w oknie programu. Obok miniaturki pierwszej klatki filmu mamy informacje na temat autora, krótki opis nadany przez reżysera, wielkość pliku i inne dane.

Miro Search-1

Przydatną opcją jest możliwość zapisania rezultatów wyszukiwania jako kanału RSS, który będzie sprawdzał zawartość odpowiedniej witryny wysyłając zapytanie o odpowiednie hasło.

Pobrane pliki można segregować w listy odtwarzania. Również pliki z dysku można umieścć w bibliotece Miro. Zdecydowanie ułatwia to odnalezienie się w dużej ilości cyfrowych rolek filmowych.
Interfejs programu bardzo przyjemny. Wszystko intuicyjne i poukładane.
Program posiada polską lokalizację. Tłumaczenie nie jest jeszcze skończone. Cieszy jednak fakt iż polski rynek zaczyna być zauważany. Autorem tłumaczenia jest Piotr Strębski.
Kolejną bardzo radosną nowiną jest cena. Program dostajemy za 0 złotych. Sam program do pobrania ze strony http://www.getmiro.com/
I na koniec widok interfejsu (kliknij aby powiększyć):

Miro Window

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Marcin Sierant

    Na poczatku wyskoczylo mi kilkanascie komunikatow o nieczynnych podcastach, ale poza tym – rewelacja 😉

  2. Pemmax

    Miro jest jeszcze w wersji beta. Trzeba jednak przyznać, że programiści pracują bez wytchnienia łatając zgłoszone błędy. Jak dla mnie też rewelacja 😉