^

Zrób sobie przycisk

Przemysław Marczyński

25 lipca 2007

Część z Was już wie, że jestem świetnym grafikiem (:-)) i nie potrzebuję podpierania się jakimiś programami do tworzenia elementów witryn internetowych, Czasem najlepsi mogę jednak chcieć ułatwić sobie życie i na przykład zrobić przycisk na swoją stronę w przeciągu kilku kliknięć.
Chcę Wam przedstawić ButtonBuilder firmy Realmac Software (twórcy Rapid Weavera). Program ten w prosty sposób umożliwia zrobienie całkiem przyzwoicie wyglądających przycisków. Z gotowych szablonów możemy zbudować na przykład coś takiego:

Button2-2

Wszystko odbywa się poprzez modyfikację kilku parametrów z okna dostosowania – Adjust. Wystarczy wprowadzić tekst, dodać cień, wyrównać i wyskalować. Na końcu kolory i po wszystkim.
Jeśli nie wystarczają nam wzorce umieszczone w programie, możemy skorzystać z Theme Buildera – narzędzia do tworzenia szablonów. W tym przypadku wystarczy przeciągnąć tylko obrazki w okno programu i mamy gotowy szablon zapisany w teczce. Aby nasze dzieło było widoczne w ButtonBuilderze należy teczkę skopiować do ~/Library/Application Support/Button Builder/ (~ oznacza katalog domowy użytkownika, u mnie pemmax ;-)). Po tej operacji widzimy już nasz szablon na liście. Teraz trzy kliknięcia i mamy:

Button-1

Program jest całkowicie darmowy. Witryna programu ButtonBuilder.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Sokl

    Świetne!! Dzięki.

  2. Pemmax

    Informować i pomagać – to nasza misja 😉