^

Nowa wersja Netscape Navigator 9.0

Przemysław Marczyński

13 lipca 2007

Navigator

Legendarna przeglądarka internetowa Netscape Navigator uzyskała status Beta 2. Warto zwrócić na nią uwagę chociażby z kilku przyczyn. Nowa wersja jest zaskakująco szybka. Mam wrażenie, że Navigator uruchamia się szybciej niż Safari. Prędkość ładowania się witryn internetowych również nie budzi zastrzeżeń. Z ciekawych opcji można wymienić między innymi wbudowany czytnik kanałów RSS.

Kolejną miłą niespodzianką jest Mini Browser. Dzięki niemu można przeglądać ulubione kanały RSS lub inną witrynę w bocznym panelu.
Rss Navi
Webmasterzy docenią możliwość podglądu kodu źródłowego zaznaczonego tekstu w przeglądarce.
Osobiście przypadła mi do gustu prosta ale jakże przydatna funkcja nazwana Link Pad. Służy ona do tworzenia listy odnośników do witryn, które chcemy jeszcze kiedyś odwiedzić, a nie chcemy dodawać ich do listy Ulubionych zakładek. Nic wielkiego, ale cieszy.
Warto zainstalować i popracować z nowym programem. Może czas pożegnać się z Safari i Liskiem. Ciekaw jestem waszych wrażeń z użytkowania programu. Ja jestem mile zaskoczony.
Program pobierzecie po kliknięciu w ten adres: http://browser.netscape.com/downloads/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy