^

Zmiany, zmiany, zmiany i …. zmiany

Bigswitch

Nadszedł czas na podjęcie pewnych działań związanych z istnieniem strony w sieci. Od kilku dni blog jest widoczny również pod adresem www.mojmac.pl czego na pewno nie dało się nie zauważyć. Już jakiś czas zastanawiałem się co zrobić w domeną mojmac.pl. Decyzja została podjęta i blog powędrował pod nowy adres. Powodów jest kilka…


Po pierwsze moje lenistwo. Jak można za każdym razem w komentarzach na innych blogach oraz miejscach publicznych wpisywać mac.marczynski.net/blog…. grrrr adres jest krótko mówiąc dłuuugi. Po drugie domena „pl”. Ułatwi to indeksowanie witryny przez wyszukiwarki. Nazwa również kojarzy się z tematem poruszanym w tym miejscu internetu. Adres wydaje mi się jest łatwy do zapamiętania. Jest jeszcze więcej „ZA” przemawiających na korzyść zmiany adresu, ale cóż Wam będę głowę szczegółami zawracał. Najważniejsze jest, że idą zmiany. W związku z tym, proszę o uaktualnienie odnośnika do witryny w Waszych zakładkach.
Zmianie też uległ adres kanału RSS – https://mojmac.pl/index.php/feed/. Wiem, że w kilku miejscach w sieci znajduje się odnośnik do strony z tłumaczeniami programów. Również i on zmienił się na lokalizacje.mojmac.pl. Z braku czasu, podstrony z tłumaczeniami nie posiadają nowego nagłówka.Poważnie zastanawiam się nad zmianą całej strony z tłumaczeniami. Największy problem to brak możliwości technicznych – ni ze mnie webmaster, ni grafik. Czas pokaże jak to się ułoży.
Bardzo będę wdzięczny za każde sugestie co do wyglądu i zawartości tej strony. Każda krytyka będzie mile widziana. Pomoc jest widziana jeszcze milej 😉 Komentarze są otwarte tak samo jak moja skrzynka e-mailowa.
Blog nie zmienia swojego założenia i wiadomości na nim będą dotyczyć w szczególności polskich tłumaczeń (nie tylko moich) i oprogramowania dla komputerów Apple.
Nowy adres w domenie PL zobowiązuje. Zatem do kolejnego przeczytania.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy