Select Page

#WroAccessible16 z wizytą na wrocławskim lotnisku

#WroAccessible16 z wizytą na wrocławskim lotnisku

  • 0
  • 23.04.2016
Jaromir Kopp

Wczoraj (piątek, 22 kwietnia) dzięki uprzejmości Pani Moniki Żukowskiej z Portu Lotniczego Wrocław mieliśmy okazję przeprowadzić kolejne działania akcji Łukasza Banaszaka #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” właśnie na wrocławskim lotnisku.
Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16 samolot cargo
Po odpowiednim instruktażu zostaliśmy wpuszczeni w niedostępne obszary lotniska. Oczywiście, zanim to nastąpiło, odbyliśmy pełną kontrolę, jaką przechodzą pracownicy, załogi samolotów i obsługa lotniska, czyli przeszliśmy drogę taką samą jak personel. Podczas odprawy wykryto między innymi mikrofon i statyw w moim plecaku, ale obeszło się bez kontroli osobistej.
Dalej pod czujnym okiem opiekunki i ochrony portu, mogliśmy robić zdjęcia w różnych zakamarkach lotniska np. w sortowni bagażu oraz na płycie. Naszą uwagę szczególnie przyciągnął ambulift, czyli specjalny pojazd, którym z i na pokład samolotów mogą bez trudu dostać się osoby na wózkach, noszach czy inne mające problemy z poruszaniem. Pod względem dostępności wrocławskie lotnisko może być wzorem nawet dla wielu europejskich metropolii.
Ambulift Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Akcja #WroAccessible16 na wrocławskim lotnisku poza możliwością zrobienia ładnych i nietypowych fotografii dała mi sporo rozrywki, bawiłem się wręcz bombowo, a materiał z sesji jest wybuchowy! 😉
Sami oceńcie małą próbkę fotografii, które zostały zrobione na lotnisku, oczywiście za pomocą sprzętu Apple.
Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:

Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Lotnisko Wroclaw #WroAccessible16
Fot. b&w: Łukasz Banaszak, fot. kolor: Jaromir Kopp
 

Może Cię zainteresować:

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradnik do macOS

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!